Ziņas

Izklaide

Cēsīs notiks muzikālā izrāde “Vācietis. Klavierkoncerts”

Šodien Cēsīs, Vidzemes koncertzālē, notiks muzikālā izrāde “Vācietis. Klavierkoncerts”, kurā skanēs Artura Maskata mūzika un Ojāra Vācieša dzeja Latvijas Radio kora, solistu un septiņu pianistu izpildījumā, aģentūru LETA informēja Vidzemes koncertzāles pārstāve Sanita Ozoliņa. Izrāde notiks plkst.19.

“Klavierkoncerts” tiek dēvēts par ģeniālu Vācieša sacerējumu – emocionālu muzikāli dramaturģisku vēstījumu, kas liek ielūkoties skaņu pasaulē ar dzejnieka acīm.

Diženā un tautas iemīļotā Vācieša dzimšanas dienas mēnesī atkal savus radošos spēkus ir apkopojuši izrādes veidotāji – Arturs Maskats un diriģents Sigvards Kļava, lai no jauna uz Vidzemes koncertzāles skatuves izrādītu muzikālo izrādi.

“Šī darba pamatā ir manas dziesmas un Vācieša dzeja, jāatzīst, ka liela daļa darbu ir radušies jau 1983. un 1984.gadā. Toreiz šīs dziesmas tika rakstītas aktierim Ivaram Kalniņam, ar kuru kopā tās pirmoreiz tika iestudētas un izrādītas pašam dzejniekam viņa mājās pie viņa klavierēm, mājā, kur tagad atrodas Vācieša muzejs. Šo programmu Dailes teātrī izspēlējām vairākkārt, arī dzejnieka 50.dzimšanas dienā. 2003.gadā, kas bija Vācieša 70.dzimšanas dienas atceres gads, diriģents Sigvards Kļava šīs dziesmas ieraudzīja no jauna, un tika veidotas kompozīcijas ar Radio kori un solistiem – Jāni Šipkēvicu, Ivaru Cinkusu, septiņiem pianistiem un akordeonistu Aldi Jurisonu. Uzvedumam tika piekomponētas daudz jaunas dziesmas un klāt pieaicināts režisors Mihails Gruzdovs,” stāsta Maskats.

Izrāde vairāk nekā desmit reizes tika spēlēta Dailes teātrī. Pagājušajā gadā, dzejnieka 80.dzimšanas dienas atcerē, Maskats atkal ar Kļavu atgriezās pie šīs programmas, izveidoja jaunas dziesmas un uzveda izrādi Nacionālās operas Lielajā zālē.

“Šogad, kad atkal ir pienācis Vācieša dzimšanas dienas mēnesis, kopā ar Radio kori un Kļavu, pianistiem, solistiem un akordeonistu mēs šo izrādi vēlamies parādīt Vidzemes koncertzāles publikai,” piebilst Maskats.

LETA