Ziņas

Sabiedrība

Cēsīs notiks lietotu mantu andelēšana – “Sīkumtirgus”

21.martā no plkst.10 līdz 15 Cēsu vecajā tirgus paviljonā notiks “Sīkumtirgus” – lietotu mantu tirgošanas un pirkšanas krustpunkts, aģentūru LETA informēja idejas autore Kristīne Auniņa.

Piedalīties aicināti visi, kam mājās ir kas mazliet vairāk par nepieciešamo. Tā būs izklaide bērniem un jauniešiem, kā arī pieaugušajiem un vecākiem cilvēkiem, uzsverot ne tikai tirgošanos, bet arī kopā būšanu.

Vecā tirgus ēka dāvā nepieciešamo garu, tajā vēl saglabājušies uzraksti un skabūži, kuros kādreiz tirgota gaļa, piens un citas lietas. Patīkamu atmosfēru apmeklētājiem gādās kafejnīca “Mala”, kuras radītās smaržas un mājīgi iekārtotā vide ļauj uzsūkt notiekošo caur tējas glāzes stikliņu un apēstajām vafelēm.

Pagājušā gada oktobrī notikušais pirmais sīkumtirgus parādīja, ka atsaucība ir liela. Tā kā telpās nav apkures, tirgošanās uz kādu brīdi bija jāpārtrauc. Piedalījās ap 30 tirgotgribētāju ne tikai no Cēsīm, bet arī no Valmieras, Siguldas, Rīgas. Daļai šāds pasākums bija jaunums. Starp jau lietu pārzinošiem apmeklētājiem, daudz bija ziņkārīgo, no kuriem daļa pieteicās piedalīties nākamajos tirdziņos.

Lietotu mantu tirgus galvenais mērķis ir radīt patīkamu dienu – svētkus, kur var atnākt parunāt ar kaimiņiem, notirgot sev nevajadzīgas lietas un iekrist azartā, meklējot jaunas. Tāpat arī svarīgi ir izveidot vairākkārtējas lietošanas kultūru – jau esošu lietu laišanu apritē, uzsverot, ka nav nepieciešams pirkt jaunas lietas par dārgām cenām. Vienā tirdzniecība vietā var apvienoties visdažādākais lietu klāsts – grāmatas, plates, trauki, kleitas un brošas, vectēva darinātas koka rotaļlietas un omes adītas zeķītes, trauki, dakšiņas, kurpes, fotoaparāti, lelles, somas, pastmarkas, skrūves un spuldzes.

Sākot ar martu, “Sīkumtirgus” notiks reizi mēnesī lielajā tirgus dienā, līdz pat rudenim.

LETA