Ziņas

Izklaide

Cēsīs notiks Latvijas baptistu dziesmu svētki

Cēsīs no 13.jūlija līdz 19.jūlijam notiks baptistu VIII dziesmu svētki “Dziesma Latvijas dvēselei”, kuros piedalīsies vairāki simti koru, ansambļa dziedātāju un mūziķu, aģentūru LETA informēja svētku preses sekretārs Dainis Pandars.

Svētki notiek ar mērķi uzrunāt klausītājus no tuvākām un tālākām vietām ar mūzikas starpniecību, vienot dziesmā un stiprināt Latvijas iedzīvotāju kristīgo identitāti.

“Cēsis pozicionējam kā Latvijas kultūras galvaspilsētu. Esam ne tikai mājvieta visaugstākā līmeņa reģionālai koncertzālei un lielākajam mākslas festivālam ārpus Rīgas, bet arī lieliskai izstāžu zālei, fantastiskam muzejam un nu arī modernai bibliotēkai. Turklāt teju katrs cēsnieks ir savā veidā saistīts ar kultūru. Vasara ir īstais laiks, kad uzzied gan pilsēta, gan arī tās kultūras dzīve. Tādēļ liels prieks, ka mūsu jau tā krāšņo kultūras piedāvājumu papildinās arī baptistu dziesmu svētki,” atklājis novada priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs (V).

Septiņu dienu laikā baptistu dziesmu svētkos Cēsīs ir paredzēti muzikāli priekšnesumi un koncerti, bērnu un jauniešu muzikālā nometne, gleznu izstāde, aktivitātes bērniem un jauniešiem, sociālais un brīvprātīgais darbs pilsētā, konference uzņēmējiem un daudz kas cits.

Viens no dziesmu svētku organizatoriem ir komponists Ēriks Ešenvalds, kurš piedalīsies arī lielkoncertā Cēsu pils parkā. Tāpat svētku laikā būs iespējams noklausīties pianista Reiņa Zariņa solokoncertu, dziedātāju Marlēnas un Arvīda Keiņu uzstāšanos, Cēsu baptistu draudzes zvanu ansambļa koncertu, kā arī piedzīvot koru maratonu. Koru maratonā piedalīsies dažādi draudžu kori, kuri izpildīs vienu līdz divas dziesmas, radot muzikālu “zibakciju” dažādās Cēsu vietās.

Šogad aprit 90 gadi kopš pirmajiem Latvijas Baptistu draudžu savienības Dziesmu svētkiem, kuri notika 1925.gadā no 20. līdz 21.jūnijam Liepājā, tajos piedaloties 1100 dziedātājiem. Baptistu konfesijā koru dziedāšanai vienmēr ir bijusi nozīmīga loma, jo nereti piektā daļa draudžu locekļu ir bijuši kora sastāvā. 155 gadu ilgajā baptistu pastāvēšanas vēsturē Latvijā vairumā draudžu četrbalsīgā dziedāšana joprojām ir saglabājusies.

Dziesmu svētkos ir aicināti piedalīties ne tikai visu – deviņdesmit vienas – Latvijas baptistu draudžu locekļi, bet arī citu kristīgo konfesiju pārstāvji un cilvēki, kuri ikdienā neapmeklē baznīcu.

Vairāk informācijas par Latvijas baptistu VIII dziesmu svētkiem “Dziesma Latvijas dvēselei” Cēsīs iespējams atrast mājaslapā “www.lbds.lv”.