Ziņas

Sabiedrība

Cēsīs notiks konference “Neatliekamie stāvokļi medicīnā”

21.februārī plkst.9 Vidzemes koncertzālē “Cēsis” Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) rīkos starpdisciplināro konferenci “Neatliekamie stāvokļi medicīnā”, kuras galvenie jautājumi būs – kā modernās tehnoloģijas mediķiem palīdz glābt cilvēku dzīvības, kā ārstam sarunāties ar kritiskā stāvoklī esoša pacienta tuviniekiem.

Kā aģentūru LETA informēja LĀB mediju projektu vadītāja Sendija Burka-Šaicanova, konferencē tiks arī analizētas situācijas, kā rīkoties slīkšanas, sporta, un pirotehnikas radītu traumu gadījumos.

Šāda konference Cēsīs notiks jau otro gadu pēc kārtas. Konferences vadītājs – LĀB valdes loceklis profesors Gustavs Latkovskis.

LĀB regulāri rīko starpdisciplināras un tematiskās konferences, kas veltītas medicīnā strādājošu speciālistu kvalifikācijas celšanai. Tajās dažādu nozaru labākie speciālisti un mācībspēki kolēģiem sniedz jaunāko, aktuālāko un praksē noderīgāko informāciju. Rīkojot konferenci “Neatliekamie stāvokļi medicīnā”, LĀB rūpējas par mediķu prasmju uzlabošanu, sniedzot efektīvu, savlaicīgu un kvalitatīvu neatliekamo medicīnisko palīdzību saslimušajiem un cietušajiem veselībai un dzīvībai kritiskās situācijās.

Mediķu aktivitāte, apmeklējot pagājušā gada konferenci, liecina, ka neatliekamās medicīniskās palīdzības jautājumi ir ļoti aktuāli. Šogad dalībai konferencē pieteikušies vairāk nekā 600 cilvēku.

LETA