Ziņas

Sabiedrība

Cēsīs notiks informatīvs seminārs par būvniecības regulējumu un ēku atjaunošanas procesu ES fondu projektos

8.maijā Cēsīs Vidzemes plānošanas reģiona Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu informācijas un uzņēmējdarbības centrs organizēs bezmaksas semināru par būvniecības regulējumu un ēku atjaunošanas (renovācijas) procesu ES fondu projektos.

Kā aģentūru LETA informēja ES fondu informācijas centra Tehniskās palīdzības projekta sabiedrisko attiecību speciāliste Anita Āboliņa, viens no aktuāliem jautājumiem projektu ieviešanā ir kvalitatīvs būvniecības process. Savukārt viens no būtiskākajiem jautājumiem būvniecības nozarē ir ēku energoefektivitātes uzlabošana, veicinot kvalitatīvu ēku atjaunošanu. Ievērojama daļa Latvijas dzīvojamā fonda turpina strauji novecot, un ēku tehniskais stāvoklis ar katru gadu pasliktinās.

Semināra apmeklētāji tiks informēti par būvniecības procesa regulējumu, tā piemērošanu līdz ar jaunā Būvniecības likuma stāšanos spēkā, biežāk pieļautās kļūdas dzīvojamo ēku atjaunošanā, aplūkojot dzīvojamo māju izmaksu salīdzinājumu, dzīvojamo māju apsaimniekošanu, ēku enerģijas patēriņa monitoringu un Liepājas pilsētas pašvaldības pieredzi dzīvojamo ēku renovācijā, kas ir veiksmīgs piemērs ēku energoefektivitātes pasākumu īstenošanā.

Pasākumā aicināti piedalīties pašvaldību un pašvaldību iestāžu darbinieki, būvnieki, būvuzraugi, ES SF projektu atbildīgās un sadarbības iestādes, kas ir iesaistīti ES finansēto projektu realizācijā.

Semināram iespējams pieteikties 6.maijā plkst.16 Vidzemes plānošanas reģiona mājaslapas “www.vidzeme.lv” sadaļā “VPR Semināri”.

Seminārs tiek organizēts projekta “Tehniskā palīdzība Vidzemes plānošanas reģiona ES fondu informācijas centra darbībai” laikā.

LETA