Ziņas

Izklaide

Cēsīs notiks grāmatas “Cēsu ģerbonis” atvēršanas svētki

Šodien plkst.15 Cēsu Jaunās Pils Lielajā salonā atklās vēsturnieka Tāļa Pumpuriņa grāmatu “Cēsu Ģerbonis. Cēsu pilsētas ģerboņa attīstības un lietošanas vēsture”, aģentūru LETA informēja Cēsu Vēstures un mākslas muzeja pārstāvis Tālis Pumpuriņš.

Ģerbonis kā Eiropas pilsētu pašapliecināšanās zīme un savas vērtības apzināšanās simbols pilsētu vēsturē parādījās viduslaikos. Cēsis ir viena no vecākajām Latvijas pilsētām, kas rakstītajos avotos pirmo reizi minētas 1206.gadā, un tās heraldiskajos simbolos savdabīgā veidā atspoguļojas pilsētas vairāk nekā 800 gadu vēsture.

Grāmatā detalizēti parādītas Cēsu ģerboņa izveides problēmas gan Latvijas Republikas pirmajos gados, gan neatkarības atgūšanas laikā 20.gadsimta beigās, gan arī jau atjaunotajā valstī 21.gadsimta sākumā.

Grāmata ir bagātīgi ilustrēta un attēlu anotācijas un kopsavilkums lasāms arī angļu valodā. Grāmatas māksliniece ir Inese Hofmane, iespiedējs – SIA “Jelgavas tipogrāfija”. Grāmatu izdevusi pašvaldības aģentūra “Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs”.

Izdevums sagatavots un izdots ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.