Ziņas

Sabiedrība

Cēsīs notiks diskusija par sabiedrisko zinātņu attīstību Latvijā

Lai veicinātu zinātnes demokratizāciju un Latvijā attīstītu pasaulē tik aktuālo sabiedriskās zinātnes metodi, piektdien, 30.septembrī, Vidzemes koncertzālē “Cēsis” notiks starptautiska diskusija “Discussion on Citizen Science Development in Latvia” (“Diskusija par sabiedrisko zinātņu attīstību Latvijā”).

Kā aģentūru LETA informēja Vides risinājumu institūta (VRI) sabiedrisko attiecību speciāliste Guna Dātava, kā Eiropā, tā citur pasaulē sabiedriskā zinātne atzīta par nozīmīgu instrumentu zinātnes progresa veicināšanai un sabiedrības un zinātnes savstarpējās komunikācijas uzlabošanai. Sabiedriskās zinātnes pamatprincips ir iesaistīt sabiedrības pārstāvjus zinātniskajā pētniecībā, izstrādājot jēgpilnus pētījumus dažādās zinātnes jomās – vides izpētē, medicīnā, kultūras mantojuma novērtēšanā u.c.

Interesentiem tā ir iespēja paplašināt savas zināšanas un prasmes, uzzināt vairāk par savu apkārtējo vidi un citiem pētāmajiem fenomeniem, kā arī gūt zinātniski pamatotus rezultātus, ar kuru palīdzību risināt reģionālas, valsts vai starptautiskas problēmas.

Lai smeltos zināšanas un izstrādātu Latvijai piemērotu sabiedriskās zinātnes attīstības scenāriju, diskusijā aicināti dalīties pieredzē pētnieki, izglītības eksperti, dabas aizsardzības speciālisti no Latvijas, Somijas, Zviedrijas un Igaunijas.

Diskusiju organizē VRI, kas ir arī Eiropas Sabiedriskās zinātnes asociācijas biedrs un sabiedriskās zinātnes veicinātājs Latvijā. Diskusija ir atvērta ikvienam, kurš vēlas iesaistīties un būt liecinieks zinātnes transformācijai. Pieteikties iespējams līdz 29.septembrim, sūtot ziņu e-pastā “guna.datava@videsinstituts.lv”.