Ziņas

Izklaide

Cēsīs notiks ceļojošais mūzikas un mākslas festivāls “Vadātājs”

23.maijā ceļojošā mūzikas un mākslas festivāla “Vadātājs” pietura būs mākslas telpa “Mala” Cēsīs, aģentūru LETA informēja festivāla organizatore Una Meiberga.

Festivāla programmā Cēsīs būs mūzikas koncerti, dzejas performance, “zīnu darbnīca”, “stand-up” žanra joki un īsfilmu programma. No plkst.18 līdz 23 koncertā būs iespēja dzirdēt tautas vērtes kopu “Dzieti”, ģitāras un balss pavēlniekus Katrīnu Martu Riņķi un Pēteri Vīksnu, bet noslēgumā uzstāsies ansamblis “Manta”.

Plkst.19 notiks teksta grupas “Orbīta” performance “Slow Show FM”, kas ir poētiska meditācija ar dzeju, radio un klavierēm. To var raksturot kā intuitīvu ceļojumu radioviļņos un dzejā. Performances laikā dzejnieku Artūra Puntes, Sergeja Timofejeva, Vladimira Svetlova un Semjona Haņina lasījumu pavada Andreja Eigusa klavieru improvizācijas.

No plkst.19 līdz 21 notiks “Zīnu darbnīca” kopā ar Andreju Lavrinoviču no POPPER MAGAZINE – būs pieejami “blank” žurnāli, kuri tiks izmantoti zīmējumiem, ilustrācijām un kolāžu veidošanai – kā vienotiem, ar roku radītiem izdevumiem.

Zīns (zine) ir pašrocīgi veidots pagrīdes žurnāls, kurā aprakstītas autoram vai autoru kolektīvam būtiskas tēmas, piemēram, pamācība šūšanā, ceļojuma piezīmes no Honkongas, kādas uzskatu sistēmas atspoguļojums, dzeja u.c.

Plkst.21 būs iespēja izklaidēties ar Rūdolfa Kugrēna jokiem. Visa vakara garumā tiks demonstrēta Latvijas jauno režisoru īsfilmu programma (režisori: Jānis Ābele, Alise Zariņa, Liene Linde, Una Rozenbauma, Marta Herca, Jurijs Skorobogatovs, Valērijs Oļehno, Madara Didrihsone, Dāvis Kaņepe).

Ceļojošais festivāls “Vadātājs” ir radošo nozaru kopprojekts – izbraukuma pasākums, kurā vienojas dažādi mākslas un kultūras veidi. Katrā norises vietā “Vadātājs” piedāvās īpaši veidotu programmu, iesaistot arī vietējos māksliniekus un kultūras aktīvistus. Festivāla ideja ir decentralizēt norises Latvijas kultūras kartē, aktualizējot vai atklājot jaunas pasākumu vietas, sadarbības iespējas, kā arī iepazīstinot māksliniekus un publiku.

Iniciatīvas autori ir pieredzējuši kultūras produktu radītāji: Kalnciema kvartāla komanda, mūzikas producenti biedrība “Hi” un ansamblis “Manta” sadarbībā ar virkni Latvijas kultūras un mākslas profesionāļu.

Pirmā festivāla pietura bija 15.maijā Zaķumuižā, šogad kopumā paredzēti pieci pasākumi dažādās Latvijas vietās. 10.jūlijā festivāls būs Kuldīgas mākslinieku rezidencē, 26.septembrī “Filcītī” Limbažos, savukārt 3.oktobrī – “Ideju māja” Aizputē.

Pašvaldības un nevalstiskās kultūras organizācijas tiek aicinātas piedalīties un kļūt par nākamajām “Vadātāja” pieturām.

Pasākums paredzēts plašai publikai neatkarīgi no dzīvesvietas un vecuma. Festivāla apmeklējums ir bez ieejas maksas.

Festivālu “Vadātājs” organizē biedrība “Hi”, Kalnciema kvartāls, atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

LETA