Ziņas

Uzņēmējdarbība

Cēsīs notiks biznesa forums par aktuālajām tendencēm uzņēmējdarbībā un eksportā

Cēsīs novembra vidū notiks biznesa forums “Cilvēks. Ideja. Inovācija.”, kurā varēs uzzināt par aktuālajām tendencēm uzņēmējdarbībā un eksportā, aģentūrai LETA pavēstīja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerā (LTRK). Pasākuma pirmajā daļā Cēsu novada Attīstības nodaļas vadītāja Laine Madelāne stāstīs par biznesa vidi Cēsīs, bankas “Citadele” ekonomists Mārtiņš Āboliņš iepazīstinās ar pēdējo “Citadele Index” pētījumu par Latvijas ekonomikas un uzņēmējdarbības vides nākotni, bet domnīcas “Certus” vadītājs Vjačeslavs Dombrovskis vēstīs par pētījumā gūtiem secinājumiem par Latvijas reģionu attīstības iespējām.

Foruma otrā daļa būs veltīta tēmai par eksportspējas stiprināšanu, tostarp “Attīstības finanšu institūcijas “Altum” (“Altum”) pārstāvis Artūrs Karlsons informēs par valsts atbalstu, lai nepazaudētu naudu eksporta tirgos, SIA “Sonora” pārstāvis Andris Kulbergs stāstīs par Centrālāzijas tirgu, bet sesijas noslēgumā notiks diskusija par iespējām un izaicinājumiem eksportā, kurā piedalīsies pārstāvji no AS “Madara Cosmetics”, SIA “BalticFloc” un SIA “Ewart Woods”.

Pēcāk telekomunikāciju operatora “Lattelecom” eksperti dalīsies pieredzē par akseleratora programmu vadīšanu un sadarbību ar inovatīviem “start-up” uzņēmumiem to biznesa ideju, produkta izveidei un attīstībai, ar mērķi veicināt to izaugsmi un konkurētspēju, bet foruma izskaņā vairāki uzņēmēji dalīsies ar pieredzi, ieviešot izmaiņas kompānijā.

“Veiksmīga uzņēmējdarbība vienmēr sākas ar ideju, kas vēlāk tiek attīstīta un pilnveidota, izmantojot dažādus biznesa instrumentus, informāciju un iegūtos kontaktus. Reģionālajos biznesa forumos vēlamies panākt to, lai caur dažādu uzņēmēju un ekspertu pieredzi un zināšanām ikvienam būtu iespēja atrast pareizo ceļu savas biznesa idejas realizācijai Latvijā un ārpus tās,” teica LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Forums notiks 17.novembrī, Vidzemes koncertzālē “Cēsis” un tā sākums plānots plkst.10.

LTRK ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. LTRK pārstāv savu biedru – uzņēmēju intereses valsts un pašvaldību institūcijās, cīnoties par labāku biznesa vidi, kā sniedz praktisku atbalstu saviem biedriem, palīdzot celt uzņēmumu konkurētspēju, kā arī atrast jaunus sadarbības partnerus Latvijā un ārvalstīs.