Ziņas

Sabiedrība

Cēsīs notiek grants ielu greiderēšana

Kaut arī laikapstākļi vēl arvien ir mainīgi, Cēsu novada pašvaldības Komunālā nodaļa devusi rīkojumu par pilsētas grants ielas un ceļu greiderēšanu, lai uzlabotu to tehnisko stāvokli, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā.

Nedēļas sākumā ceļu uzturētājs greiderēja Birzes, Krasta, Turaidas, Beverīnas ielas un kvartālu ap Blaumaņa bulvāri un Puķu ielu. Vakar darbi turpinājās Pubuliņu un Kungu ielas rajonos.

Šodien tiks mēģināts nogreiderēt Ķiršu ielas rajonu un Bērzaines kvartālu. Pašvaldība gan atzīst, ka darbu apgrūtina fakts, ka zeme vietām vēl ir sasalusi, piemēram, Gaujaslīču, Dzirnavu, Jēkaba ielā. Savukārt citām ielām segums ir ļoti mitrs, kā dēļ augstu darbu kvalitāti nodrošināt ir grūti.

“Patlaban pats svarīgākais ir pēc iespējas ātrāk uzlabot braukšanas apstākļus pilsētā,” akcentējis Komunālās nodaļas vadītājs Juris Belasovs, piebilstot, ka greiderēšanas tehnikas skaits ir ierobežots, tādēļ, lai nogreiderētu visus 60 kilometrus, šoferi strādā pastiprinātā režīmā, un greideru kustībai pilsētas ielās tiek sekots līdzi tiešsaistē ar GPS starpniecību.

Nedēļas beigās atsevišķas laika prognozes sola salu un sniegu, tādēļ būtiski izmantot nosacītos laikapstākļu “logus”, kuros ceļu greiderēšana ir lietderīga.