Ziņas

Sabiedrība

Cēsīs noris „Jauno satiksmes dalībnieku forums”

10.aprīlī sākās CSDD ikgadējā konkursa – sacensību jaunajiem un topošajiem velosipēdistiem „Jauno satiksmes dalībnieku forums 2015” Vislatvijas maratons. Kā informē SIA “Stipriem Events & Media” sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja Elīna Gārbena, šodien sacensības norisināsies Cēsīs, Cēsu pilsētas pamatskolā. Tajās var piedalīties skolu komandas no Amatas, Cēsu, Raunas, Priekuļu, Līgatnes, Vecpiebalgas, Jaunpiebalgas, un Pārgaujas novada, kā arī Cēsu pilsētas. Pirmās kārtas reģionālās sacensības 32 dažādās Latvijas pilsētās norisināsies līdz 27.maijam un tajās var pieteikties 2003.-2005.gadā dzimušie skolēni.

Savukārt

ceturtdien, 21.maijā, sacensības gaidāmas Limbažu pilsētas stadionā, kurā piedalīties aicinātas skolu komandas no Limbažu Salacgrīvas un Alojas novada.

Jau 22.gadu CSDD organizē Latvijas skolēniem īpašas sacensības, kuru mērķis ir uzlabot zināšanas un prasmes ceļu satiksmes drošībā. Visiem dalībniekiem būs jādemonstrē savas teorētiskās un praktiskās zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem, jāprot sniegt pirmā palīdzība, jāpārzina velosipēda tehniskā uzbūve, kā arī jāveic dažādi praktiskie uzdevumi velosipēda vadīšanā.

Kā ierasts, sacensības norisināsies trīs kārtās, pirmās no tām, kopskaitā – 32, notiks dažādos Latvijas reģionos no 10.aprīļa līdz 27.maijam. Pieteikšanās nākamajām pirmās kārtas sacensībām un norises grafiks atrodams CSDD satiksmes drošības portālā bērniem un jauniešiem: http://www.berniem.csdd.lv/index.php/satiksmes-drosiba/reg/konkursi.

Sacensību „Jauno satiksmes dalībnieku foruma 2015” otrā kārta – Latvijas fināls – paredzēts no 5.-6.jūnijam un tajās piedalīsies komandas, kuras ieguvušas augstāko novērtējumu sava reģiona pirmās kārtas sacensībās un kurās ir trīs puiši un trīs meitenes. Savukārt trešā kārta jeb Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensības notiks Austrijā, Vīnē, no 3.-6.septembrim un tajās piedalīsies Latvijas fināla uzvarētājkomanda, kura pretendēs arī uz labākās komandas titulu visā Eiropā.

Jauno satiksmes dalībnieku forumu organizē CSDD, sacensību satura izstrādē CSDD sadarbojas ar Valsts izglītības satura centru, kas vairāku gadu garumā ir CSDD izglītības projektu partneris. Sacensības rīko biedrība „Par stipru Latviju”, tās tiek finansētas no OCTA līdzekļiem, bet atbalsta – Latvijas Automoto biedrība un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD).

Sagatavojusi Anda Dzenža