Ziņas

Kriminālziņas

Cēsīs nepilngadīgs jaunietis vada auto un ieslīd pretējā joslā

Aizvadītajā diennaktī saņemta informācija par 78 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Pieņemts viens lēmums par nošķiršanu. Reģistrēti 15 ceļu satiksmes negadījumi. Cietušo nav. Pie transportlīdzekļu stūres, alkoholisko dzērienu iespaidā, nav bijis neviens autovadītājs. Noformēti 85 administratīvā pārkāpuma protokoli, no kuriem 27 bija par atļautā ātruma pārsniegšanu un viens par agresīvu braukšanu.

7.februārī pulksten 11:51 Cēsīs, Raiņa ielā, automašīnas “BMW” vadītājs neizvēlējās drošu ceļa un meteoroloģiskajiem apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu, kā rezultātā ieslīdēja pretējā joslā un izraisīja sadursmi ar automašīnu “Volvo”. Notikumā bojāti transportlīdzekļi, cietušo nav. Konstatēts, ka pie “BMW” stūres atradies nepilngadīgs jaunietis, kuram nav iegūtas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības.

7.februārī pulksten 14:50 Alūksnē divas personas traucēja viesnīcas darbību. Abi vīrieši nepakļāvās policijas darbinieka likumīgajām prasībām pārtraukt savu darbību, kā arī izrādīja fizisku pretošanos. Par notikušo uzsākta administratīvā lietvedība.

Laika posmā no 6.februāra pulksten 17:30 līdz 7.februārim pulksten 10:30 Madonas novada Mārcienas pagastā no ekskavatora nozagta degviela. Atlaužot transportlīdzekļa degvielas tvertnes vāciņu, no tā nozagti 80 litri dīzeļdegvielas. Policija skaidro notikušā apstākļus. Uzsākts kriminālprocess.

Laika posmā no 6.februāra līdz 7.februārim Strenču, Kocēnu un Alojas novados dažādās tirdzniecības vietās tika veiktas pārbaudes saistībā ar preču aprites noteikumu ievērošanu. Likumsargi konstatēja vairākus pārkāpumus, kuros nepilngadīgai personai tika pārdoti gan enerģijas dzērieni, gan alkoholisks dzēriens. Visās tirdzniecības vietās noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli par preču aprites noteikumu neievērošanu.

Valsts policija atgādina, ka alkoholiskus dzērienus, enerģijas dzērienus, kā arī tabakas izstrādājumus ir aizliegts pārdot personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem, un šīs personas nedrīkst tos iegādāties. Lai pārliecinātos par personas vecumu, mazumtirgotāja pienākums ir pieprasīt, lai persona uzrāda personu apliecinošu dokumentu. Personām vecumā no 18 līdz 25 gadiem, iegādājoties iepriekšminētās preces, ir pienākums uzrādīt personu apliecinošu dokumentu visos gadījumos neatkarīgi no tā, vai mazumtirgotājs to ir pieprasījis.