Ziņas

Sabiedrība

Cēsīs mediķu vakcinēšanu plāno sākt nākamnedēļ

Cēsu novadam atvēlētās Covid-19 vakcīnas medicīnas personālam plānots sākt izmantot nākamnedēļ, informēja Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs (JV).

Pēc viņa teiktā, patlaban Cēsu klīnikas paspārnē sagatavots specializēts vakcinācijas kabinets ar trim apmācītiem darbiniekiem, līdz ar to infrastruktūra pirmajam vakcinācijas posmam ir nodrošināta.

“Cēsu klīnikas galvenā ārste līdz nedēļas beigām apkopos mediķu skaitu, kuri tiks vakcinēti pirmie. Tāpat šo iespēju esam piedāvājuši arī novada ģimenes ārstu praksēm, un ļoti priecē to aktīvā atsaucība, ņemot vērā, ka nereti tieši caur ģimenes ārstu praksēm vērojama lielāka pacientu plūsma,” stāsta Rozenbergs.

Viņš arī akcentē, ka pēc Labklājības ministrijas lūguma tiek apkopots saraksts ar Cēsu novada sociālajiem darbiniekiem, kuru darba specifikas dēļ nav iespējams pārtraukt klātienes kontaktu ar klientiem, lai nodrošinātu iespējami ātrāku vakcināciju.

“Vēlos pateikt ļoti lielu paldies Cēsu klīnikas vadībai un kolektīvam par operatīvu reakciju un gatavu plānu vakcīnu administrēšanai. Patlaban paveikta lielākā darba daļa, un atliek tikai sagaidīt pašas vakcīnas. Ceram un plānojam, ka vakcinēšanu varēsim sākt no nākamās nedēļas,” stāsta domes priekšsēdētājs.

Vienlaikus viņš piebilst, ka šāda loģistikas ķēde noderēs arī, piedāvājot vakcinēšanu nākamajām riska grupām. Tāpat viņš arī neizslēdz iespēju, ka kopumā novadā varētu tikt izveidoti vairāki vakcināciju kabineti, lai pēc iespējas ātrāk veidotu novada iedzīvotāju imunitāti.

Ja būs nepieciešams, tiks pieslēgts arī Sociālā dienesta un citu iestāžu resurss, lai uz šiem kabinetiem vajadzības gadījumā nogādātu vientuļus seniorus un citas sabiedrības grupas bez pārvietošanās iespējām.

“Esmu pateicīgs cēsniekiem un vaivēniešiem, ka godprātīgi tiek ievēroti valdības noteiktie ierobežojumi pandēmijas mazināšanai. Cēsīs patlaban nav vērojami plaši Covid-19 uzliesmojumi, un ceram, ka šāda dinamika saglabāsies, arī beidzoties svētku periodam. Līdz ar to būtu tikai atbilstoši, ka, novērtējot sabiedrības pacietību, paveicam visu iespējamo, lai nodrošinātu vakcīnu pieejamību, cik iespējams ātri,” saka Rozenbergs.

Slimību profilakses un kontroles centra dati liecina, ka pēdējo divu nedēļu laikā ar Covid-19 Cēsu novadā ir saslimuši 30 cilvēki.