Ziņas

Sabiedrība

Cēsīs lems par rotācijas apļa izbūvi Raiņa-Piebalgas ielas krustojumā

Šodien Cēsu novada domes sēdē pašvaldības deputāti pieņems galīgo lēmumu par rotācijas apļa izbūvi Raiņa-Piebalgas ielas krustojumā, aģentūru LETA informēja Cēsu novada pašvaldības Komunikācijas nodaļas vadītājs Kārlis Pots.

Pirms nedēļas lēmumu par rotācijas apļa izbūvi minētajā ielu krustojumā akceptēja Cēsu novada domes Finanšu komiteja.

Krustojuma pārbūvei ir izstrādāts būvprojekts, un, kā iepriekš uzsvēra Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs (V), darbiem obligāti jābūt pabeigtiem līdz pilsētas 810 gadu jubilejas svinībām, kas sāksies šī gada 22.jūlijā.

“Projekta realizēšanas gaitā nevajadzētu rasties laika nobīdēm, jo šajā vietā nav jāveic papildu darbi: piemēram, arheoloģiskā izpēte, kā tas ir citviet pilsētā. Vienīgie šķēršļi varētu būt nepietiekami dziļi izbūvētie esošie inženiertīklu kabeļi,” stāstījis Rozenbergs.

Rotācijas aplis būtiski vienkāršos satiksmes plūsmu, uzlabos drošību un paātrinās šī krustojuma šķērsošanu, kas nereti ir bijis sarežģīti nepieredzējušiem satiksmes dalībniekiem. Projekta gaitā tiks demontēti luksofori.

Apļa izbūve sākotnēji bija plānota 2017.gadā, pēc šogad plānotās Stacijas laukuma izbūves. Taču, ņemot vērā iedzīvotāju viedokli sabiedriskajā apspriešanā par Stacijas laukumu, deputāti pieņēma lēmumu laukuma būvprojektu pilnveidot, iekļaujot tā risinājumos iedzīvotāju vēlmes. Tas attiecīgi nobīda Stacijas laukuma projekta realizācijas sākšanas termiņus. Tāpēc, lai optimāli izmantotu būvniecībai piemērotus laikapstākļus, Rozenbergs rosināja pārcelt rotācijas apļa izbūvi uz šo gadu. Izbūvēts rotācijas aplis un izveidotas pagaidu autobusu iekāpšanas platformas Raiņa ielā ļautu vasaras beigās sākt Stacijas laukuma pārbūvi.