Ziņas

Kriminālziņas

Cēsīs kāds vīrietis vadīja automašīnu bez vadīšanas tiesībām un būdams alkohola reibumā

Aizvadītajās dienās, laika posmā no 3.maija līdz 7.maijam, saņemta informācija par 268 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 30 nodarījumi pret personas dzīvību un veselību. Pieņemti seši lēmumi par nošķiršanu.

Reģistrēti 45 ceļu satiksmes negadījumi, kur septiņos no gadījumiem ir 10 cietušas personas. Pie transportlīdzekļu stūres, alkoholisko dzērienu iespaidā, sēdušies 9 automašīnu vadītāji un 13 velosipēdisti. Noformēti 484 administratīvā pārkāpuma protokoli, no kuriem 243 bija par atļautā ātruma pārsniegšanu.

5.maijā pulksten 21:45 Alojas novadā, Alojas pagastā autoceļš Ungurpils – Pāle, kāds autovadītājs vadot automašīnu “AUDI 80”, netika galā ar automašīnas vadību,  nobrauca no ceļa braucamās daļas un apgāzās. Ceļu satiksmes negadījumā cieta divas personas, kuras nogādātas ārstniecības iestādē. Policija skaidro notikušā apstākļus.

4.maijā pulksten 21:28 Alūksnes novadā, Ziemera pagastā, Māriņkalns, kādas automašīnas “VW Golf” vadītāja nebija pietiekami uzmanīga, kā rezultātā nobrauca no ceļa braucamās daļas un apgāzās. Negadījumā cieta divi automašīnas pasažieri. Policija skaidro notikušā apstākļus.

6.maijā pulksten 12:12 Alūksnē, Brūža ielā, krustojumā notika sadursme starp automašīnu “VW” un motociklu “Honda”. Ceļu satiksmes negadījumā cieta motocikla vadītājs, policija skaidro notikušā apstākļus.

Aizvadītajās dienās pie transportlīdzekļu stūres alkohola reibumā apturēti deviņi automašīnu vadītāji. No tiem četri piedalījušies ceļu satiksmē bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, bet sešiem vadītājiem minimālā alkohola koncentrācija izelpā bijusi lielāka par 1,5 promilēm.

3.maijā pulksten 19:15 Gulbenes novadā Tirzas pagastā Tirza autoceļa Ozoli – Liezere – Tirza – Stāķi 36. kilometrā, kāds automašīnas “VOLVO” vadītājs ceļa satiksmē piedalījās 2,41 promiļu reibumā., bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Tās pašas dienas vakarā, pulksten 23:30, Alūksnes novadā, Alūksne Helēnas ielā, kāds vīrietis vadīja automašīnu “VOLVO” būdams alkohola reibumā, vīrietim izelpā konstatēts 1,62 promiles.

4.maijā pulksten 16:32, kāds zvanītājs informēja, ka Valmierā pa Cempu ielu, nenoskaidrots vadītājs vada automašīnu “AUDI 80”, iespējams, alkoholisko dzērienu iespaidā. Neilgi pēc tam policijai izdevās šoferi aizturēt un, veicot alkohola pārbaudi, apstiprinājās aculiecinieku bažas – 41 gadus vecā automašīnas vadītāja pie stūres sēdusies pamatīgā alkohola reibumā. Sievietes izelpā tika konstatētas 2,11 promiles, bet Gulbenes novadā, Gulbenē, Brīvības ielā, kāds automašīnas “BMW” vadītājs, ceļa satiksmē piedalījās bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, būdams 3,17 promiļu reibumā.

Savukārt 4.maijā, Cēsu novadā, Cēsīs, Uzvaras Bulvārī, kāds vīrietis vadīja automašīnu “MAZDA” bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām un būdams alkohola reibumā, vīrietim izelpā konstatēts 1,39 promiles, bet 5.maijā Salacgrīvas novadā, Salacgrīva, Baznīcas ielā, kāds autovadītājs, bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām atkārtoti gada laikā, būdams alkoholisko dzērienu ietekmē, piedalījās ceļa satiksmē. Vīrietim tika konstatēts 2,84 promiles. Par šāda pārkāpuma izdarīšanu ir kriminālatbildība – par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību un ja vadītājs atrodas alkohola ietekmē, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem.

Aicinām autovadītājus izturēties atbildīgi gan pret savu, gan apkārtējo drošību un nesēsties pie stūres pēc alkohola lietošanas, kā arī atturēt no šāda soļa speršanas savus draugus un tuviniekus.