Ziņas

Sabiedrība

Cēsīs jauns daudzdzīvokļu nams

Mūsdienīgi Atjaunotajā daudzdzīvokļu ēkā, sekojot Smiltenes piemēram, dzīvokļos jau iebūvēta virtuves iekārta, bet sanitārajos mezglos ir duša vai vanna. To apkata arī ministrs Artis Pabriks un novada vadītājs Jānis Rozenbergs, kā arī jaunais īrnieks Oskars Dzelme.Foto: Indars Krieviņš

Daudzdzīvokļu māja Cēsīs, Ata Kronvalda ielā 56, atvērusi durvis īrniekiem. Tajā būs pieci Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas dienesta dzīvokļi un 19 Cēsu novada pašvaldības dienesta dzīvokļi, kas tiks piedāvāti dažādu nozaru speciālistiem, kuru pakalpojumi nepieciešami novada iedzīvotājiem. Lai arī sākotnēji ēkā lielākoties bija vienistabas dzīvokļi, to atjaunojot, plānojumā veiktas korekcijas, un tagad vien­istabas ir tikai pieci, izveidoti četri trīsistabu un pārējie pārveidoti par divistabu dzīvokļiem – plašiem un piemērotiem ģimenēm. Tā kā ēka ir arī siltināta, turklāt katrs īrnieks pats varēs regulēt siltuma padevi dzīvoklī, plānots, ka komunālās izmaksas būs zemas.

Oskars Dzelme jau divarpus gadus strādā Instruktoru skolā. Ar ģimeni pārcelsies no Rīgas uz Cēsīm un ir priecīgs, ka tagad ģimene varēs būt kopā ne tikai brīvdienās: “Protams, ģimenei vēl jāaprod ar domu par pārcelšanos no galvaspilsētas uz pilsētu, kas nav tik liela. Bet armijnieku ģimenēm ar šādām pārmaiņām ir jārēķinās. Cēsis ir ļoti latviska pilsēta, turklāt Latvijas karoga dzimtene,” sacīja O.Dzelme.

Daudzdzīvokļu nama atjaunošanu pagājušā gada vasarā uzsāka un par 1 751 455 eiro veica SIA “Woltec”. Aizsardzības ministrija no projekta kopējām izmaksām sedza 478 143 eiro. Līdz tam ēka, kas ilgi stāvēja nepabeigta, 2016.gadā nonāca tirgū, un Cēsu novada pašvaldība nolēma izmantot pirmpirkuma tiesības, samaksājot 117 tūkstošus eiro. Pašvaldība un Aizsar­dzības ministrija vienojās par sadarbību nama pārbūvē un noslēdza līgumu par nepabeigtās jaunbūves pārbūves būvprojekta izstrādi, būvdarbiem un autoruzraudzību. Šis nav pirmais paš­valdības sadarbības projekts dzīvojamo ēku būvniecībā. Sa­vulaik sadarbībā ar Aizsardzības ministriju uzbūvētas mājas Cau­nes ielā.

Atjaunot nepabeigtu padomju laika ēku atbilstoši mūsdienu prasībām ir sarežģīti, un tas bija izaicinājums un pārbaudījums arī ēkas atjaunotājiem – firmai SIA “Woltec”. Darbs ir veiksmīgi noslēdzies, dzīvojamā ēka gatava sagaidīt jaunos īrniekus. Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs akcentēja: “Ceru, ka šī iespēja būs kā pozitīvs stimuls jaunajiem speciālistiem, lai izvēlētos mūsu pilsētu kā vietu, kur strādāt un dzīvot.”

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks uzsvēra: “Ir sperts vēl viens solis, lai Nacionālie bruņotie spēki attīstītos. Atklājot šo ēku, mēs būtiski uzlabosim ikdienas apstākļus Instruktoru skolā dienošajiem karavīriem. Šis projekts ir lielisks piemērs Aiz­sardzības ministrijas mērķim attīstīt infrastruktūru reģionālajās struktūrvienībās. Cēsis ir labs piemērs, kā vecas ēkas pārveidot par modernām celtnēm, kas iederas 21. gadsimtā, kā arī apliecina zaļo domāšanu, kas ir arī Na­cionālo bruņoto spēku viena no vērtībām.”

Atklāšanā ēka tika iesvētīta, lai iedzīvotājiem būtu mierīga un droša vieta, kur dzīvot. Pagalmā tika iestādīti divi pīlādži un ābele, tā simboliski atdodot dabai ēkas pārbūves laikā iztērētos dabas resursus.