Ziņas

Sabiedrība

Cēsīs izveidoti bezmaksas bezvadu interneta punkti

Cēsu novada pašvaldība izveidojusi bezvadu interneta pārklājumu sešos punktos Cēsīs, kur vērojama vislielākā pilsētas viesu un cēsnieku aktivitāte, aģentūru LETA informēja Cēsu novada pašvaldības Komunikācijas nodaļas vadītājs Kārlis Pots.

Turpmāk bezmaksas bezvadu internetu ar tīkla nosaukumu “Cēsis Tevi mīl” būs iespējams izmantot Rožu laukumā, Pils parkā, Vienības laukumā, Pils laukumā, Maija parkā un Stacijas laukumā.

Kā izteicies Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, ikvienam pieejams bezvadu internets ne tikai rada modernu pilsētas tēlu, bet arī atvieglo ikdienu cilvēkiem, kuri, izmantojot vasaras tuvošanos, varētu vēlēties strādāt vai studēt attālināti. “Apzināti neveidojām individuālus piekļuves punktus, kas būtu piesaistīti kādam objektam, ēkai vai telefona būdiņai. Ir svarīgi, lai šī mūsdienās jau pašsaprotamā lieta, bezvadu internets, būtu pieejama ne tikai maksimāli lielākā teritorijā, bet arī vairākās Cēsu vietās vienlaikus,” teicis Rozenbergs.

Interneta piekļuves punkti izveidoti līdz ar tūrisma sezonas sākumu, kas ik gadu Cēsīs pulcē vairāk nekā 400 000 apmeklētāju. “Nākamgad, kad Cēsis svinēs 810 gadu jubileju, būs būtiski, lai pilsētniekiem un viesiem būtu iespējams dalīties ar saviem iespaidiem par mūsu skaisto pilsētu. Bezmaksas bezvadu internets neprasa grandiozas investīcijas, bet cilvēki to novērtē,” uzskata domes priekšsēdētājs.

Pēc Cēsu novada pašvaldības IT nodaļas vadītāja Ginta Gāršas teiktā, bezvadu tīkli ir gana jaudīgi, lai spētu nodrošināt pakalpojumu vairākiem desmitiem vienlaicīgi pieslēgtu mobilo ierīču. Ātrums, ko tie nodrošina, ir 15Mbps. Turklāt pašvaldības plānos ir papildināt esošo pārklājumu ar jauniem punktiem, lai pamazām panāktu, ka visa pilsēta var kļūt par attālinātā darba vietu.

LETA