Ziņas

Sabiedrība

Cēsīs izlozē vēlēšanu sarakstu numurus

Caur puķēm. Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” saraksta līderis Guntis Gros­bergs kā pirmais izraudzījās puķu podiņu, kurā noslēpts vēlēšanu saraksta numurs.Foto: Marta Martinsone - Kaša

Cēsu novada vēlēšanu komisija pašvaldību vēlēšanām iesniegušo partiju pārstāvjus aicināja uz izlozi, lai noteiktu, kādā kārtībā vēlētāji saņems partiju listes. Cēsu novada vēlēšanu komisija izlozi bija īpaši sagatavojusi. Uz galdiņa stāvēja pieci dažādu atraitnīšu podiņi. Katram sānā bija noslēpts skaitlis. Partiju pārstāvji kārtībā, kādā iesniedza deputātu kandidātu sarakstu, izraudzījās atraitnīšu podiņu. Pirmā sarakstu iesniegusi Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, tās saraksta līderis Guntis Gros­bergs arī pirmais izraudzījās puķu podiņu. Uz tā bija noslēpts otrais numurs. Guntis pastāstīja, ka no iepriekšējām vēlēšanām saglabājis izlozes numuru, toreiz bijis ceturtais. Zaļā partijas pārstāve Lie­ne Agafonova izlozēja trešo numuru. Uz izlozi bija ieradušies čet­ru partiju pārstāvji, nepiedalījās “Vienotība”. Viņai kārtas numuru izlozēja novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Līga Dze­mido, un deputātu kandidātu liste tika pie 4.numura. Latvijas Zemnieku savienības pārstāvi Māri Niklasu kolēģi mudināja, lai parāda, kā tikt pie pirmā numura, viņam labāk patika atraitnītes, kuras slēpa 5.numuru. Ar izlozi viņš ir ļoti apmierināts. “Iepriek­šē­jās vēlēšanās Zaļajai partijai bijis piektais numurs, bet Zemnie­ku savienībai pirmais,” pastāsta Mā­ris Niklass. Skaidrs – “Saska­ņai” – 1.numurs. “Ceru, ka ar pirmo numuru pirmoreiz tiksim domē, kaut ar vienu pārstāvi! Tā laba zīme. Redzēsim! Visi esam cēs­nieki, zinām, kas jādara,” “Druvai” sacīja Natālija Praliča.

Vēlēšanu komisija apstiprināja vēlēšanu rezultātus un partijām novēlēja līdz vēlēšanu dienai saglabāt atraitnītes ziedošas un arī turpmāk par tām rūpēties tāpat kā par vēlētājiem.

Katrā novadā vēlēšanu komisijas rīko vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu numuru izlozi arī tad, ja pieteikti divi saraksti un vēlētājam abas listes ērti paņemt rokās. Vēlētājs tās saņem tādā kārtībā, kā noteikts izlozē.