Ziņas

Sports

Cēsīs “Greizā kompasa” sacensībās spēkiem mērojās deju kolektīvi

Foto: publicitātes

Ar vairāk nekā 700 dalībnieku piedalīšanos 30. septembrī Cēsīs aizvadītas desmitās deju kolektīvu orientēšanās sacensības “Greizais kompass”, trīsdesmit komandu konkurencē galveno balvu iegūstot tautas deju ansamblim “Ačkups”, portālu eDruva informē tautas deju ansambļa (TDA) “Dardedze” pārstāvis Eduards Gaušis.

Sacensības tika atklātas Cēsu pils parka estrādē, pagājušā gada uzvarētājiem TDA “Teiksma”  svinīgi nododot ceļojošo Greizā kompasa trofeju. Visas dienas garumā deju kolektīvu komandas dažādās Cēsu vietās veica uzdevumus, kas bija saistīti gan ar zināšanu pārbaudi, gan veiklību, gan prasīja no dalībniekiem vienotu komandas garu un pārdomātu stratēģiju. Kā jau deju kolektīvu sacensībās, neiztika arī bez dejošanas – viens no uzdevumiem komandām bija piedalīties ar deju priekšnesumu Cēsīs notiekošajā Miķeldienas ražas svētku gadatirgū. Kā pirmie sacensību finišu Cēsu Meža skolā sasniedza TDA “Ačkups”, kuri arī kopvērtējumā kļuva par sacensību “Greizais kompass 2017” uzvarētājiem. Otrajā vietā ierindojās TDA “Teiksma”, savukārt trešo vietu ieguva deju kopa “Bramaņi”.

E. Gaušis norāda, ka sacensības “Greizais kompass” rīko TDA “Dardedze”, katru gadu rudenī aicinot tautas deju kolektīvus tikties kādā Latvijas pilsētā, lai stiprinātu kolektīvu komandas garu un kopīgi pozitīvi pavadītu laiku brīvā dabā. Iepriekš sacensības ir norisinājušās Ogrē, Bauskā, Kuldīgā, Valmierā, Siguldā, Tērvetes dabas parkā un dažādās Rīgas apkaimēs. Sacensības katrā gadā tiek veidotas ar tematisko motīvu. Desmitajā, jubilejas gadā, Cēsu sacensību temats bija “Tirgus mode cauri laikiem” un dalībnieku kolektīvi bija īpaši piedomājuši, lai savos tērpos šo tematu atspoguļotu. Galveno balvu par pārdomātākajiem un pamanāmākajiem tērpiem saņēma VPDK “Daiļrade”, atzinību ieguva arī TDA “Ritenītis” un JDK “Dzīpars”.

Kopumā sacensībās piedalījās 30 kolektīvi no dažādām Latvijas pilsētām: TDA “Teiksma”; VPDK “Auda”; VPDK “Mārupieši”; LU tautas deju ansamblis “Dancis”; TDA “Rotaļa”; DA “Pērkons”; TDK “Zalktis”; TDA “Gauja”; TDA “Katvari”; deju kopa “Bramaņi”; TDA “Ritenītis”; TDA “Liesma”; JDK “Dejotprieks”; VPDK “Daiļrade”; TDA “Diždacis”; TDA “Līgo”; DA “Daiļrade”; JDK “Dzīpars”; JDK “Ūsiņš”; JDK “Vizbulīte”; TDA “Sprigulītis”; JDK “Imanta”; TDA “Gatve”; DA “Daiļrade” D grupa; deju kopa “Marmale”; TDA “Ačkups”; TDA “Kalve”; TDA “Ogre”; JDK “Sadancis” un VPDK “Artava”.

Greizā kompasa organizatori pateicas par atbalstu sacensību rīkošanā Cēsu novada pašvaldībai un personīgi Cēsu novada pašvaldības sporta koordinatorei Rasai Siliņai, kā arī Cēsu tautas deju ansamblim “Raitais solis”! Paldies tiek teikts arī sacensību uzdevumu un balvu fonda nodrošinātājiem: sporta un izklaides aģentūrai “Sniega cilvēks”; Zilver dzērienu darītavai; “Baltic Wild”; Dailes teātrim; “Bungee Sigulda”; izdevniecībai “Rīgas Viļņi”; SIA “Amserv Motors”; slēpošanas un atpūtas parkam “Ozolkalns”; maiznīcai “Flora”; SIA “Cido grupa”; drosmes tornim “Vells”; AS “Latvijas valsts meži” un “Mammadaba”; piedzīvojumu organizācijai “Lūzumpunkts”; z/s “Garīši”; Valmiermuižas alus darītavai; aktīvās atpūtas un tūrisma inventāra veikalam “Gandrs”; SIA “Cannelle Bakery”; gaļas pārstrādes uzņēmumam “Nākotne”; A/S “Smiltenes piens”; kā arī Unilever ar zīmoliem “Axe”, “Surf”, “Dove”, “Rexona” un “Lipton”.