Ziņas

Sabiedrība

Cēsīs durvis vērs Koprades māja

Šodien plkst.12 pašā Cēsu centrā, Lielajā Skolas ielā 6, tiks atklāta radošo industriju centrs – Koprades māja “Skola6”, aģentūru LETA informēja Cēsu novada pašvaldība Komunikācijas nodaļas vadītājs Kārlis Pots.

Atklājot jaunizveidoto tikšanās vieta tiem, kuri vēlas aktīvi darboties Cēsīs, klātesošos uzrunās arī Cēsu novada pašvaldības priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs. Turpinājumā no plkst.13 līdz 19 atvērto durvju dienas gaitā varēs uzzināt visu, ko Koprades māja piedāvā – iepazīties ar pašu māju un aprunāties ar cilvēkiem, kuri šeit jau strādā.

Ikviens, kuru interesē darbs ārpus ierastā biroja vai apnicis strādāt mājās, aicināts izmēģināt jaunās kopā strādāšanas telpas jau no plkst.9.

Ar šo iniciatīvu Cēsis turpina iesākto radošo industriju potenciāla veicināšanu pilsētā. 2015.gada augustā Cēsu novada pašvaldība mēneša garumā aicināja radošos cēsniekus un pašnodarbinātos profesionāļus viesoties un darboties Lielajā Skolas ielā 6, Cēsīs, un kopīgi plānot bijušās Cēsu profesionālās vidusskolas mācību korpusa nākotni. Diskusiju un sarunu rezultātā tika secināts, ka Cēsīs ir pieprasījums un ir nepieciešama vieta, kur darboties un pulcēties aktīvajiem cēsniekiem.

Darbs pie Koprades centra “Skola6” veidošanas un iekārtošanas sākās šī gada janvārī. Pašvaldības noteiktie pamatdarbības virzieni Koprades mājā ir radošā un IT centra izveide, kā arī kopā strādāšanas telpu nodrošināšana. Līdz ar to “Skola6” ēkā ir pieejamas telpas darbnīcām, kur darboties radošajiem uzņēmējiem, un kopā strādāšanas telpas. Papildus tiks nodrošināts pirmsinkubācijas atbalsts jaunu uzņēmējdarbības ideju attīstībai.

Darbnīcu telpas tiek iznomātas pašnodarbinātajiem vai uzņēmumiem, kuru darbība saistās ar radošajām industrijām – māksla, mūzika, dizains, amatniecība u.c. Šobrīd darbnīcās jau strādā tērpu dizaineres, gleznotāji, mūziķi.

Savukārt kopā strādāšanas telpa ir labiekārtots atvērtā tipa birojs, ar ierīkotām darba vietām, pieejamu bezvada internetu, biroja tehniku un atsevišķām telpām darba sarunām un atpūtai. Tā ir vieta, kur satikties dažādu jomu profesionāļiem ar noteiktu darba pieredzi, kur veidot jaunus kontaktus, rasties jaunām idejām un sadarbības projektiem.

Sākot no aprīļa, Koprades mājā notiks dažādi pasākumi, uz kuriem tiks aicināti aktīvie cēsnieki, kam ir idejas, kas grib dalīties ar tām un atrast līdzīgi domājošos, ar kuriem Cēsīs ieviest jaunas lietas. Regulāri notiks arī Ideju talkas, kur būs iespēja dalīties ar savām idejām, jauniem projektiem, kam tiek meklēti sabiedrotie, vakara sarunas, kurās parunāt par sabiedrībā aktuālus jautājumus, semināri par radošajiem uzņēmējiem aktuāliem jautājumiem, kā arī citi pasākumi.