Ziņas

Sabiedrība

Cēsīs demontēs ēku Rīgas ielā

Derīga tikai nojaukšanai. Ēka pie Rožu laukuma, kas ilgus gadus stāvēja tukša un pamesta, jau nonākusi līdz tādai stadijai, ka vienīgais risinājums ir to nojaukt.Foto: Māris Buholcs

Šonedēļ Cēsīs sāksies ēkas demontāža Rīgas ielā 26, kas ilgs līdz 10.jūnijam, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā.

Pēc vairākiem Vidi degradējošu, sagruvušu vai cilvēku drošību apdraudošu būvju apzināšanas komisijas ierosinājumiem ēku atjaunot vai demontēt īpašnieks tomēr pieņēmis lēmumu to nojaukt, jo atjaunošanas darbi prasītu pārāk lielus ieguldījumus.

Ēka jau ilgstoši atrodas avārijas stāvoklī, un pēc tās apsekošanas secināts, ka iegruvuši pamati un vairākas sienas turas tikai uz atbalsta stabiem, kas rada paaugstinātu bīstamību, tāpēc īpašnieks bija spiests pieņemt lēmumu par ēkas demontāžu.

Ēkai izveidots demontāžas projekts, kā arī izsniegta būvatļauja, lai varētu sākt darbus. Tie sāksies jūnija pirmajās dienās un turpināsies līdz 10.jūnijam. Šo dienu laikā ēka tiks nojaukta un tai pieguļošā teritorija – rekultivēta.

Iespējams, darbu laikā tiks noteikti satiksmes ierobežojumi un no Lielās Katrīnas ielas uz Rīgas ielu varēs nokļūt vien pa Lielo Līvu ielu. Par to tiks sniegta informācija pašvaldības mājaslapā “cesis.lv”, kā arī tiks izvietotas pagaidu ceļazīmes, kas norādīs braukšanas maršrutu.