Ziņas

Sabiedrība

Cēsīs dedzis elektrības skapis, citviet noslīcis vīrietis

Aizvadītajās brīvdienās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) kopumā valstī saņēma 80 izsaukumus, no kuriem 35 bija uz ugunsgrēku dzēšanu un 33 uz glābšanas darbiem, bet 12 no izsaukumiem bija maldinājumi. Savukārt Vidzemē saņemti deviņi izsaukumi – divi uz ugunsgrēku dzēšanu, pieci uz glābšanas darbiem, bet divi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa. Pēc viņas sniegtās informācijas, nedēļas nogalē ugunsdzēsēju glābēju palīdzība Vidzemē bijusi nepieciešama Priekuļu novadā, Cēsīs, Gulbenē un Smiltenes novadā.

Sestdien plkst. 13.32 tika saņemts izsaukums uz Priekuļu novada Veselavas pagasta Veselavu, kur pagasta padomes ēkas bēniņos bijis spēcīgs piedūmojums. Ierodoties notikuma vietā, glābēji telpas pārbaudīja un konstatēja, ka ir nepareizi ekspluatētas apkures ierīces. Telpas tika izvēdinātas un piedūmojums likvidēts plkst. 15.

Plkst. 16.31 tika saņemts izsaukums uz Saules ielu Cēsīs, kur daudzdzīvokļu mājas ceturtā stāva kāpņu telpā dega elektrības sadales skapis 0.5 m² platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 17.05.

Plkst. 17.04 tika saņemts izsaukums uz Miera ielu Gulbenē, kur mājas dūmvadā dega sodrēji 0.5 m² platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 17.29.

Ugunsdzēsēji glābēji Smiltenes novada Variņu pagastā no Palsas upes izcēla apmēram 62 gadus vecu noslīkušu vīrieti un nodeva Valsts policijas darbiniekiem.

Ugunsdzēsēji brīdina, ka šobrīd daudzviet Latvijā sasnigušā sniega sega var radīt mānīgu priekšstatu, ka ūdenstilpnēs ledus sega ir izveidojusies pietiekami bieza. Šo sestdien ugunsdzēsēji glābēji steidzās palīgā diviem cilvēkiem, kuri, pārvērtējot izveidojošās ledus kārtas biezumu, ielūza ledū. VUGD atgādina, ka atrasties uz ledus ir bīstami un tas apdraud cilvēka veselību un dzīvību. VUGD aicina vecākus ar bērniem pārrunāt ledus bīstamības jautājumus un iespējamās traģiskās sekas kāpšanai uz ledus.