Ziņas

Izklaide

Cēsīs būs skatāms vasaras saulgriežu deju uzvedums “Kad balti mākoņi līgo”

Cēsu Pils parkā šovakar plkst.22 norisināsies deju koncerts “Kad balti mākoņi līgo”, kurā mūzikā un dejās tiks apspēlētas šīs nakts senās tradīcijas un mistērijas, kas vijas cauri gadsimtiem, aģentūru LETA informēja Cēsu Kultūras centra biroja administratore Agnese Tamane.

“Saulgriežu un Jāņu tradīcijas katrā ģimenē ir citādākas un tiek nodotas paaudžu paaudzēs. Teju katrā dzimtā ir kāda tradīcija, kas tiek ievērota un turēta cieņā cauri laikiem. Šajā deju uzvedumā Cēsu novada amatiermākslas kolektīvi ļaus ieskatīties savās svētku svinēšanas tradīcijās un paražās, kā arī aicinās skatītāju aizdomāties par tradīcijām savā ģimenē,” stāsta Tamane.

Deju uzvedums “Kad balti mākoņi līgo” ir kļuvis par neatņemamu Jāņu ielīgošanas pasākumu Cēsīs, kurā piedalās Cēsu novada amatieru kolektīvi. Šogad pasākumu ar dejām krāšņāku darīs deju kolektīvi “Raitais solis”, “Randiņš”, “Kande”, “Saulgrieži” un “Dzirnas”, savukārt muzikāli bagātinās bērnu un jauniešu popgrupa “Hey” un pūtēju orķestris “Cēsis”. Pasākuma īpašie viesi būs tautas deju ansamblis “Liesma”.

Uzveduma horeogrāfs ir Andis Kozaks, režisore – Niedre. Koncertu vadīs Gunita Bārda.