Ziņas

Kriminālziņas

Cēsīs autovadītājs uzbrauc gājējai

Aizvadītajās dienās, laika posmā no 21.decembra līdz 28.decembrim, saņemta informācija par 429 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēts 51 nodarījums pret personas dzīvību un veselību, 146 nodarījumi pret sabiedrisko kārtību un 45 nodarījumi pret īpašumu.

Aizvadītajās dienās Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēti 77 ceļu satiksmes negadījumi, kur desmit no gadījumiem ir 17 cietušie, viens bojā gājušais. 36 ceļu satiksmes negadījumos notikušas sadursmes ar meža dzīvniekiem. Noformēti 315 administratīvā pārkāpuma protokoli, no kuriem 89 bija par atļautā ātruma pārsniegšanu.

21.decembrī pulksten 9:30 Salacgrīvas pagastā, virzienā no Medniekiem uz Korģeni 2.kilometrā, automašīnas “VW Golf” vadītājs neizvēlējās drošu, ceļa un meteoroloģiskajiem apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu, kā rezultātā nobrauca no ceļa un apgāzās. Notikumā cieta transportlīdzekļa vadītājs, kurš tika nogādāts slimnīcā. Policija skaidro notikušo.

21.decembrī pulksten 12:32 Gulbenes novada Litenes pagastā, autoceļa Gulbene – Balvi 12.kilometrā automašīnas “VW Caddy” vadītāja neizvēlējās ceļa segumam un laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu, kā rezultātā iebrauca grāvī. Vadītāja uz vietas atteicās no medicīniskās palīdzības, taču pēc laika sieviete pati vērsusies pēc palīdzības medicīnas iestādē.

21.decembrī pulksten 14:45 Gulbenes novada Litenes pagastā, autoceļa Gulbene – Balvi – Viļaka – Krievijas robeža 18.kilometrā, apgāzās automašīna “Kia”. Transportlīdzekļa vadītāja neizvēlējās drošu braukšanas ātrumu, kā rezultātā apgāzās. Sieviete tika nogādāta tuvākajā medicīnas iestādē.

21.decembrī pulksten 16:51 Madonas novada Kalsnavas pagastā, autoceļa Pļaviņas – Madona – Gulbene 22.kilometrā, automašīnas “Škoda Octavia” vadītājs neizvēlējās drošu ceļa un meteoroloģiskajiem apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu, nobrauca no ceļa braucamās daļas un apgāzās. Notikumā cieta automašīnas pasažieris, kurš tika nogādāts tuvākajā medicīniskajā iestādē. Automašīnas vadītājs un pasažiere atteicās no medicīniskas palīdzības.

21.decembrī pulksten 17:30 Cēsīs, Valmieras ielā, automašīnas “Toyota” vadītājs uzbrauca virsū gājējai, kura tobrīd šķērsoja ielu pa gājēju pāreju. Vadītājs no notikuma vietas aizbrauca par to neziņojot likuma noteiktajā kārtībā, taču likumsargiem izdevās noskaidrot un atrast aizbēgušo vīrieti. Cietusī sieviete tika nogādāta slimnīcā.

22.decembrī pulksten 4:00 Valkā tika nozagta neaizslēgta automašīna “Audi”. Pulksten 10:19 automašīna tika atrasta bojāta. Materiālie zaudējumi vērtējami 600EUR apmērā. Policija skaidro notikušo.

22.decembrī pulksten 21:15 Lubānas novada Indrānu pagastā, autoceļa Lubāna – Dzelzava 16.kilometrā, automašīnas “VW Polo” vadītājs netika galā ar transportlīdzekļa vadību, nobrauca no ceļa braucamās daļas un iebrauca grāvī. Negadījumā cieta pats automašīnas vadītājs, taču no tālākas stacionēšanas atteicās. Vīrietim tika konstatēts 1,35 promiļu reibums.

23.decembrī pulksten 14:59 Jaunpiebalgā automašīnas “Volvo” vadītājs, braucot lejā pa kalnu, saslīdēja, kā rezultātā iebrauca pretējā ceļa braukšanas joslā, kur sadūrās ar automašīnu “Audi”. Ceļu satiksmes negadījuma rezultātā cieta “Audi” pasažiere.

24.decembrī laika posmā no 2:00 līdz 12:00 Līgatnē nenoskaidrotas personas caur neaizslēgtu verandu iekļuva īpašumā un nozaga no maka naudu aptuveni 600EUR apmērā. Policija skaidro notikušo. Uzsākts kriminālprocess.

24.decembrī pulksten 15:40 Vecpiebalgas novada Dzērbenes pagastā, autoceļa Cēsis – Vecpiebalga – Madona 29.kilometrā, notika automašīnu “Opel Combo” un “Volvo” sadursme. Ceļu satiksmes negadījumā cieta četri cilvēki – “Opel” pasažiere un “Volvo” trīs pasažieri, kur divi no tiem ir nepilngadīgi bērni. Policija skaidro notikušā apstākļus.

26.decembrī pulksten 15:02 Gulbenes novada Rankas pagastā, autoceļa Smiltene – Gulbene 28.kilometrā, automašīnas “VW Passat” vadītājs deva policijas darbiniekiem kukuli 20 EUR. Vīrietis atļautā braukšanas ātruma 90 km/h vietā braucis ar 115 km/h lielu ātrumu. Lai netiktu noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par ātruma pārsniegšanu, vadītājs likumsargiem devis naudas kukuli. Par notikušo uzsākts kriminālprocess.

27.decembrī pulksten 00:20 Madonā, Lazdonas un O.Kalpaka ielu krustojumā automašīnas “Honda” vadītājs netika galā ar tās vadību, nobrauca no ceļa braucamās daļas un iebrauca kokā. Mašīnā atradās četri jaunieši, kuri ceļu satiksmes negadījumā guva dažādas traumas. Diemžēl viens jaunietis, automašīnas pasažieris, no gūtajiem miesas bojājumiem slimnīcā mira. Par notikušo uzsākts kriminālprocess. Policija skaidro notikušo.

27.decembrī pulksten 00:55 Cēsīs sabiedriskā vietā alkohola reibumā atradās nepilngadīga meitene. Minimālā alkohola koncentrācija izelpā – 1,19 promiles. Policija brīdina, ka nepilngadīgām personām ir aizliegts lietot alkoholu, kā arī citām personām ir aizliegts nodot alkoholiskus dzērienus pilngadību nesasniegušiem jauniešiem. Svētku laikā policija veiks pastiprinātas pārbaudes sabiedriskās vietās par atrašanos alkohola reibumā.

Aizvadītajās dienās pie transportlīdzekļu stūres, alkoholisko dzērienu iespaidā, sēdušies 20 automašīnu vadītāji, kur vairums no viņiem braukuši bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Valmieras policijas iecirkņa (PI) apkalpojamā teritorijā tika apturēti astoņi šoferi alkohola reibumā, Madonas PI – pieci šoferi, Limbažu, Gulbenes un Alūksnes PI apturēti pa diviem šoferiem, savukārt Valkas PI apkalpojamā teritorijā konstatēts viens gadījums. Sešiem automašīnu vadītājiem alkohola reibums konstatēts vairāk nekā divas promiles, savukārt vienam no tiem, automašīnas “Citroen” vadītājam, konstatēts pat 3,22 promiļu reibums. Vīrietis Madonā sēdies pie stūres gan alkohola reibumā, gan bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Visiem vadītājiem noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli.