Ziņas

Sabiedrība

Cēsīs atvērts kopā strādāšanas centrs “SKOLA6”

No šodienas līdz 31.augustam bijušās Cēsu Profesionālās vidusskolas ēka kļūs par sabiedrībai atvērtu pagaidu improvizētu darba un pasākumu vietu,  informēja Cēsu novada pašvaldības komunikācijas speciāliste Ance Saulīte.

Saistībā ar Cēsu Profesionālās vidusskolas pārcelšanos uz jaunām telpām ēka Lielajā Skolas ielā 6 meklē jaunu piepildījumu. Viens no nākotnes scenārijiem paredz radošo industriju centra izveidi, tādēļ līdz 31.augustam ikvienam būs iespēja pamainīt ierasto darba vidi un darboties kopā strādāšanas telpā “SKOLA6”, kā arī apmeklēt tajā notiekošos publiskos pasākumus un seminārus.

Līdz augusta beigām bijušā Cēsu Profesionālās vidusskolas ēka kļūs par pagaidu improvizētu darba un pasākumu vietu.

Kopā strādāšana (co-working) nozīmē darba vidi, ko dala nevis viena uzņēmuma darbinieki, bet gan neatkarīgi nodarbināti dažādu profesiju cilvēki. Šādas kopā strādāšanas vietas pasaulē kļuvušas ļoti pieprasītas, un starp to lietotājiem mēdz veidoties radoša un izdevīga sadarbība. Izmēģinājuma periodā “SKOLA6” telpā viesosies arī Rīgas kopā strādāšanas telpas “DarbaVieta” pārstāvji, kuri dalīsies pieredzē par dalītas darba telpas priekšrocībām un trūkumiem. Vienlaikus pašvaldība gaida ikvienu Cēsu iedzīvotāju vai viesi apmeklēt “SKOLA6”, iepazīties ar pašvaldības redzējumu par ēkas nākotni, kā arī nākt klajā ar savām iniciatīvām un ierosinājumiem radošo industriju nama attīstībai.

Reizē ar “SKOLA6” radīšanu sākta arī Cēsu radošo industriju kartēšana, apzinot pilsētas un novada radošos uzņēmējus, organizācijas, vietas un personības. Kartēšanu veic Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs sadarbībā ar Latvijas radošo industriju platformu “Fold”.

“SKOLA6” telpās būs nodrošināta pieeja bezvadu internetam, drukas tehnika un papīrs, darbam nepieciešamās mēbeles. Lai pieteiktos strādāšanai “SKOLA6”, iedzīvotāji lūgti rakstīt e-pastā “evija.taurene@cesis.lv” vai zvanīt pa telefonu 26346996.