Ziņas

Kriminālziņas

Cēsīs atsavināta nelegāla dīzeļdegviela un cigaretes

2019.gada 15.aprīlī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Cēsu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļa, administratīvās apskates un sankcionētas kratīšanas laikā, kriminālprocesa ietvaros, Cēsu novadā, Cēsīs, kāda vīrieša dzīvesvietā izņēma cigaretes bez LR akcizēto preču markām, dīzeļdegvielu un alkoholu.

Apkarojot nelikumīgu akcizēto preču apriti, VP VRP Cēsu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļa ieguva informāciju, ka Cēsīs, iespējams, tiek veiktas darbības, kas ir saistītas ar nelikumīgu akcizēto preču uzglabāšanu, pārvietošanu (pārvadāšanu) vai realizāciju. Lai pārbaudītu esošo informāciju, policija īstenoja operatīvo pasākumu kompleksu, kuru rezultātā 15.aprīlī administratīvās apskates un sankcionētas kratīšanas laikā, atklāja un izņēma 1480 cigaretes bez Latvijas Republikas nodokļu markām, 1300 litri dīzeļdegvielas bez izcelsmes apliecinošiem dokumentiem, un 77 litrus šķidruma ar alkoholam raksturīgu smaku. Tika aizturēta viena persona, kāds 1960. gadā dzimis vīrietis.

Pašlaik izmeklēšana turpinās, tiek skaidroti notikušā apstākļi, savukārt aizturētajam par minēto likumpārkāpumu draud kriminālatbildība.

Policija arī turpmāk īstenos aktivitātes akcīzes preču nelegālās aprites apkarošanā un aicina šajā cīņā iesaistīties arī iedzīvotājus. Ja kādam iedzīvotājam vai komersantam ir informācija par nelegālo akcīzes preču apriti, informēt policiju ir iespējams, zvanot pa tālruņa numuru 110 vai vēršoties tuvākajā policijas iecirknī. Tāpat to tirdzniecības vietas ātri un ērti iespējams atzīmēt Iekšlietu ministrijas interaktīvajā kartē:
http://www.ic.iem.gov.lv/gis2/

#Atkrāpies! ir pretkrāpšanas kustība, kurā apvienojušās Latvijas valsts pārvaldes iestādes, kas cīnās pret krāpniecību dažādās jomās un izpausmēs, kā arī Latvijas iedzīvotāji un organizācijas, kas stingri iestājas pret jeb kāda veida krāpšanu. Vairāk informācijas un iespēja iesaistīties kustībā www.atkrapies.lv.