Ziņas

Sabiedrība

Cēsīs atklāts ugunsdzēsēju depo

Šodien Cēsīs atklāja jaunuzceltu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta depo, aģentūru LETA informēja VAS “Valsts nekustamie īpašumi” sabiedrisko attiecību speciāliste Daiga Laukšteina.

Šis ir pirmais ugunsdzēsēju depo, kas Latvijas laikā celts kā jaunbūve un projektēts atbilstoši ugunsdzēsēju darba vajadzībām. Tas atbilst Eiropas Savienības un vides aizsardzības normatīvajos aktos izvirzītajām prasībām. Līdz šim ugunsdzēsēji strādājuši tikai speciāli pielāgotās telpās.

Jaunais depo ir tehniskā bāze ugunsdzēsējiem, kuri ikdienā rūpējas par Cēsu un arī visa Vidzemes reģiona drošību. Projekta īstenotājs ir VAS “Valsts nekustamie īpašumi”, kuras prioritāte ir nodrošināt publisko sektoru ar atbilstošām darba telpām.

Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, kurš arī piedalījās svinīgajā atklāšanā, aģentūrai LETA atklāja, ka ir priecīgs, ka sešu līdz septiņu gadu ilgs projekts beidzot ir realizējies. Viņš atklāj, ka šī ir iespēja uzlabot un pilnveidot pieejamo ugunsdzēsēju tehniku, jo iepriekšējā depo kā vienu no trūkumiem min, ka tā durvis esot bijušas salīdzinoši mazas, lai tajā spētu ietilpt jaunā tipa ugunsdzēsēju mašīna. Uz jautājumu, vai Cēsu glābšanas dienests plāno savā īpašumā iegūt jaunu tehniku, viņš atklāj, ka šāds plāns ir, bet tas gan vairāk atkarīgs no Iekšlietu ministrijas, kas ir atbildīga par šādiem pirkumiem.

Kā lielu plusu Rozenbergs min, ka depo būs ne tikai kā ugunsdzēsēju mītne, bet arī reģionālais ugunsdzēsēju mācību centrs. Tas kalpos kā spēju uzlabošanas centrs ne tikai reģionā, bet, iespējams, visā valstī, viņš norāda.

Depo celts, lai nodrošinātu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigādes Cēsu daļas darbiniekus ar darbam un tehnikas novietošanai piemērotām telpām. Visi būvdarbi pabeigti saskaņā ar līgumu un grafiku. Vēl atsevišķus apzaļumošanas darbus plānots noslēgt līdz nākamā gada 31.maijam. Garāžas paredzētas deviņu automašīnu novietošanai, iekārtotas divas autoremontdarbnīcas un transporta mazgāšanas telpa.

Kopējā jaunbūves platība ir 3669 kvadrātmetri, savukārt būvdarbu izmaksas – 4 270 000 eiro.

LETA