Ziņas

Sabiedrība

Cēsīs atklās pirmo ugunsdzēsēju depo jaunbūvi Latvijā

Nākamnedēļ tiks atklāts Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Cēsu depo. Šis ir pirmais ugunsdzēsēju depo, kas Latvijas laikā celts kā jaunbūve un projektēts atbilstoši ugunsdzēsēju darba vajadzībām, aģentūru LETA informēja VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) pārstāve Daiga Laukšteina.

Jaunais depo atbilst ES un vides aizsardzības normatīvajos aktos izvirzītajām prasībām. Līdz šim ugunsdzēsēji strādājuši tikai speciāli pielāgotās telpās.

Jaunais depo ir tehniskā bāze ugunsdzēsējiem, kuri ikdienā rūpējas par Cēsu un arī visas Vidzemes reģiona drošību. Projekta īstenotājs ir VNĪ, kura prioritāte ir nodrošināt publisko sektoru ar atbilstošām darba telpām.

Visi būvdarbi pabeigti saskaņā ar līgumu un grafiku. Vēl atsevišķus apzaļumošanas darbus plānots noslēgt līdz 2015.gada 31.maijam. Garāžas paredzētas deviņu automašīnu novietošanai; iekārtotas divas autoremontdarbnīcas un transporta mazgāšanas telpa.

Kopējā jaunbūves platība ir 3669 kvadrātmetri, bet būvdarbu izmaksas – 4 270 000 eiro.

Depo atklāšana notiks ceturtdien, 4.decembrī, plkst.12 Ata Kronvalda ielā 52, Cēsīs. Svinīgajā atklāšanas pasākumā piedalīsies Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Evika Siliņa, VNĪ valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Tols, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks Oskars Āboliņš, Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs un SIA “Modus būve” valdes priekšsēdētājs Jānis Sprūga.

LETA