Ziņas

Sabiedrība

Cēsīs atklās jaunuzcelto ugunsdzēsēju depo

4.decembrī plkst.12 Cēsīs atklās jaunuzceltu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta depo, aģentūru LETA informēja VAS “Valsts nekustamie īpašumi” sabiedrisko attiecību speciāliste Daiga Laukšteina.

Šis ir pirmais ugunsdzēsēju depo, kas Latvijas laikā celts kā jaunbūve un projektēts atbilstoši ugunsdzēsēju darba vajadzībām. Tas atbilst Eiropas Savienības un vides aizsardzības normatīvajos aktos izvirzītajām prasībām. Līdz šim ugunsdzēsēji strādājuši tikai speciāli pielāgotās telpās.

Jaunais depo ir tehniskā bāze ugunsdzēsējiem, kuri ikdienā rūpējas par Cēsu un arī visas Vidzemes reģiona drošību. Projekta īstenotājs ir valsts AS “Valsts nekustamie īpašumi”, kuras prioritāte ir nodrošināt publisko sektoru ar atbilstošām darba telpām.

Svinīgajā atklāšanas pasākumā piedalīsies Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Evika Siliņa, VAS “Valsts nekustamie īpašumi” valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Tols, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks Oskars Āboliņš, Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, kā arī SIA “Modus būve” valdes priekšsēdētājs Jānis Sprūga.

Depo celts, lai nodrošinātu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigādes Cēsu daļas darbiniekus ar darbam un tehnikas novietošanai piemērotām telpām. Visi būvdarbi pabeigti saskaņā ar līgumu un grafiku. Vēl atsevišķus apzaļumošanas darbus plānots noslēgt līdz nākamā gada 31.maijam. Garāžas paredzētas deviņu automašīnu novietošanai, iekārtotas divas autoremontdarbnīcas un transporta mazgāšanas telpa. Kopējā jaunbūves platība ir 3669 kvadrātmetri, savukārt būvdarbu izmaksas – 4 270 000 eiro.

LETA