Ziņas

Izklaide

Cēsīs atklās izstādi “Linu dvieļi un māla krūzes”

Šodien plkst.16 Cēsu izstāžu namā tiks atklāta lietišķās mākslas izstāde “Linu dvieļi un māla krūzes”, kuras ideja ir apvienot vienā ekspozīcijā divas lietišķās mākslas nozares – aušanu un keramiku, aģentūru LETA informēja Cēsu novada pašvaldības komunikācijas speciālists Aleksandrs Abramovs.

“Pēdējos gados Latvijas audējiem ir radušās plašākas iespējas radoši izpausties, izvēloties dažādu krāsu un faktūru materiālus tik ierastā audumā kā rakstains linu dvielis, kas nav zaudējis aktualitāti arī mūsdienās. Linu dvieļi tiek izmantoti telpas rotāšanā un galda klājuma noformēšanā, tie ir neatņemama interjera sastāvdaļa un liecinieks cilvēka vēlmei romantizēt apkārtējo vidi. Arī keramiķiem ir pavērušās iespējas mainīt priekšstatu par māla krūzes izskatu ar dažādo glazūru palīdzību vai tieši pretēji – saglabāt tradīcijas, izmantojot jau ierastās formu un apdedzināšanas tehnoloģijas. Linu dvielis un māla krūze sader kopā – tie abi pārī simbolizē tradicionālu lietu kārtību, kas saistās ar ikdienas darbu un svētku ritu,” stāstījusi Latvijas Nacionālā kultūras centra tautas lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena.

Izstādē piedalīties ir aicināti gan tautas lietišķās mākslas meistari un tautas lietišķās mākslas studiju vai pulciņu dalībnieki, gan profesionāli mākslinieki.

Informācija par pieteikšanos atrodama Latvijas Nacionālā kultūras centra mājaslapas “www.lnkc.gov.lv” sadaļā “Lietišķā māksla”.

Izstādes mērķis ir veicināt aušanas un keramikas lietišķās mākslas nozaru attīstību, to pētīšanu, saglabāšanu un nodošanu nākamajām paaudzēm, kā arī rosināt profesionālu mākslinieku interesi par tradicionālās kultūras un jaunrades mijiedarbi.

Izstāde būs apskatāma līdz 22.novembrim.

Lietišķās mākslas izstādi “Linu dvieļi un māla krūzes” rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs.