Ziņas

Izklaide

Cēsīs atklās izstādi “Dienas un naktis”

Šodien Cēsīs, mākslas telpā “Mala”, notiks mākslinieces un gleznotājas Ineses Vēriņas-Lubiņas izstādes “Dienas un naktis” atklāšana, aģentūru LETA informēja Kristīne Auniņa.

Vēriņa-Lubiņa ir absolvējusi Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu un ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā. Viņa strādā dažādos medijos – video, glezniecības, instalācijas un jauno mediju laukā. Kopš 2005.gada māksliniece aktīvi darbojas eksperimentālā kino un video mākslas jomā, kā arī regulāri piedalās dažādās grupu izstādēs. Vēriņas-Lubiņas īsfilmas un video māksla ir demonstrētas filmu festivālos daudzās pasaules valstīs – ASV, Ķīnā, Krievijā, Vācijā, Nīderlandē, Lielbritānijā, Igaunijā, Somijā, Rumānijā, Bosnijā un Hercegovinā un citur.

Darbos izstādē “Dienas un naktis” tiks rādītas abstraktas toņu un faktūru studijas, kas radītas, iedvesmojoties no novērojumiem dabā. Gleznās ar klusinātu krāsu gammu, nedaudz pelēcīgos vai izteikti tumšos toņos māksliniece pievēršas tumšgaišo nianšu pētīšanai nakts un dienas redzamību apstākļos. Izstādē apskatāmas eļļas un jauktā tehnikā radītas gleznas, kas tapušas pēdējo divu gadu laikā.

Skatīšanos ritmiskāku palīdzēs radīt DJ Oskars, “Malas” vecos dēļus ievibrējot melodijās.