Ziņas

Izklaide

Cēsīs atklās fotogrāfiju un gleznu izstādes

Šodien Cēsu izstāžu namā tiks atklātas divas izstādes – Mihaila Ignata fotogrāfiju izstāde “Sapņu kartogrāfija” un Neonillas Medvedevas gleznu izstāde “Dvēseles portreti”, aģentūru LETA informēja Cēsu novada domes komunikācijas speciālists Aleksandrs Abramovs.

Ignata fotogrāfiju izstādē “Sapņu kartogrāfija” iekļautas 20 fotogrāfijas, kuras atlasītas no plaša sešu gadu un vairāk nekā deviņdesmit lidojumu laikā uzņemta aerofotogrāfiju materiāla. Fotogrāfiju uzņemšanas ģeogrāfija ir plaša – gandrīz visa Latvijas teritorija. Tomēr konkrētu vietu atzīmēm šoreiz nav izšķirošas nozīmes, jo autora uzmanības centrā ir telpa kā dabas un cilvēku veidota ģeometrija.

“Izstādes vadošais motīvs ir konceptuāli un stilistiski izturētais paņēmiens – vertikālisms. Skatiena nogrieznis ar plakni veido leņķi, kas maksimāli tuvs deviņdesmit grādiem. Attēlotie elementi – ceļš, upe, tīrumi, automašīnu iebrauktās līnijas – kļūst par daļu no ģeometrijas un krāsu spēles, parādot, ka aerofotogrāfija nav tikai paņēmiens citādam skatupunktam uz pazīstamām vietām, apvidiem, pilsdrupām utt. Aerofotogrāfijā iespējamais vertikālisma paņēmiens padara šo izlasi par nozīmīgu un vērā ņemamu konceptuālās fotogrāfijas piemēru,” par izstādi izteicies latviešu prozaiķis Gundars Ignats.

Fotogrāfs Ignats radošai fotogrāfijai pievērsās 1982.gadā, to apguva, darbojoties tautas fotoklubā “Cēsis” un Gunāra Bindes fotomeistarības studijā. Kopš 2007.gada autors pievērsies aerofotogrāfijai. 2012.gadā Latvijas profesionālā dizaina konkursā “Gada balva dizainā 2012” kategorijā “Fotodizains” autors saņēma galveno balvu par fotogrāfiju sēriju “Vertikāles mobilizācija”. 2014.gadā viens no autora fotodarbiem tika nominēts “Sony” pasaules fotogrāfijas balvai kategorijā “Ceļojums”, bet otrs ieguva žūrijas atzinību. Piedaloties vairāk nekā 80 starptautiskajos fotomākslas konkursos, autors ieguvis 25 godalgas. Autora darbi ir publicēti vairākos fotoalbumos un poligrāfiskos izdevumos Latvijā un pasaulē.

Izstāde tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda un SIA “Aerolatvija” finansiālu atbalstu. Tā būs apskatāma līdz 29.martam.

Savukārt Medvedevas darbos apvienojas jūtīga tonālā glezniecība un “vrubelisks” zīmējums. Mākslinieces gleznieciskā valoda var pārsteigt ar savdabību, viņu interesē portreti, ikonu un Bizantijas māksla.

Medvedeva ir beigusi Latvijas Mākslas akadēmiju un ieguvusi grādu glezniecībā. Rīkojusi izstādes Latvijā, Vācijā, Zviedrijā un Grieķijā. Māksliniece ir Saldus Sv.Pētera un Pāvila Romas katoļu baznīcas kriptas altārgleznas autore.

Izstādē Cēsīs būs eksponēti portreti, kas gleznoti no 2007.gada līdz 2016.gadam, un ainavas. Izstāde apskatāma līdz 27.martam.