Ziņas

Sabiedrība

Cēsīs atklāj spēļu laukumu mazuļiem

Bērnu un ģimenes lietu ministrs A. Baštiks atzina: „Ministrija

cenšas atbalstīt līdzīgus projektus kā mazuļu spēļu laukums Cēsīs. Katram rajona centram piešķirti 2000 lati, lai pēc saviem ieskatiem tos ieguldītu bērnu attīstībā. Rīkojām konkursu ideju īstenošanai.

Cēsīs mazuļu rotaļu laukums tapa, atbalstot Cēsu mākslas skolas audzēkņu un skolotāju kopīgo ideju.” Savukārt mākslas skolas direktors Vilnis Kļaviņš informēja, ka laukumā uzstādītās koka skulptūras palīdzējuši veidot četri viņa dēli.

Jaunajā laukumā bērniem ir iespēja attīstīt iemaņas, izzināt pasauli dažādos veidos. Laukumā izveidoti celiņi no četriem dažādiem materiāliem – koka bluķīšiem, akmeņiem u.c. Tas paredzēts, lai bērni ar tausti iepazītu pasauli. Divgadīgā Mārča vecmāmiņa Agnese Šīrante, kura dienu pēc spēļu laukuma atklāšanas bija atnākusi atpūsties, teica: „Noteikti atbalstu šādu laukumu izbūvi. Jau vakar ar mazdēliņu pat vēsajā laikā visu dienu šeit pavadījām. Redzu, ka viņš ir sajūsmā – visu laiku spēlējas, kāpelē, rāpjas uz koka skulptūrām. Skulptūru pat vajadzētu vairāk. Gribētu, lai izveidotu vairākus šādus laukumus mikrorajonos. Tad nebūtu speciāli jānāk uz Maija parku.” Arī citi mazuļi aktīvi izmantoja iespēju izmēģināt paspēlēties jaunajā laukumā, rāpojot, skrienot un

priecājoties.

Domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Mihaļovs ar Ainaru Baštiku pārrunāja tālāko sadarbību. A. Mihaļovs iepazīstināja ar problēmām – jauniešu nodarbinātības un brīvā laika pavadīšanas iespēju trūkumu Saules ielas rajonā. Decembrī divas meitenes atnākušas uz domi, lai rastu risinājumu šai problēmai.

Pašvaldība var piešķirt telpas

atbalsta centram. “Ceram, ka ministrija atbalstīs ideju,” atzina A.Mihaļovs.