Ziņas

Sabiedrība

Cēsīs ar bagātīgu programmu sāksies otrais sarunu festivāls “Lampa”

Cēsu pils parkā šodien un rīt, 2.jūlijā, norisināsies otrais sarunu festivāls “Lampa”, piedāvājot ap 150 pasākumu, kas ir dažādu formu un veltīti visdažādākajām tēmām, aģentūru LETA informēja festivāla sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Zvejniece.

Šī pasākuma mērķis ir veicināt demokrātisku kultūru Latvijā, rosināt cilvēku interesi par Latvijā un pasaulē notiekošo, kā arī radīt platformu cieņpilnai viedokļu un ideju apmaiņai.

Šogad festivālā būs trīs reizes vairāk pasākumu nekā pērn. Sarunu festivāla programmā būs 150 pasākumi visdažādākajos formātos uz sešām skatuvēm un 12 teltīs, ko piedāvā vairāk nekā 80 organizācijas, apvienības un uzņēmumi.

Būs ēdiena gatavošana, elpošanas meistarklase, diskusijas par nākotnes skolām un pilsētām, publiskās runas un kritiskās domāšanas darbnīcas, ķīmijas eksperimenti, teātra improvizācijas, politiķu “cepināšana” jeb “vilkšana uz zoba” un vēl daudz kas cits.

Pašiem mazākajiem festivāla apmeklētājiem būs arī mini “Lampa” – speciāli veidota programma bērniem, lai vecāki var nodoties sarunām, kamēr bērni bauda dažādas aktivitātes. Tāpat apmeklētāji līdzi var ņemt savus mājdzīvniekus – suņiem un viņu saimniekiem būs kinologu īpaši veidots pasākums.

Festivāla apmeklētājus gaida plaša kultūras un izklaides programma.

Festivāla teritorijā būs vairākas ēdināšanas zonas dažādām gaumēm. Tāpat būs pieejams bezmaksas ūdens no īpaši atzīmēta ūdens krāna. Organizatori iesaka līdzi paņemt ērti uzpildāmu ūdens pudeli vai arī info teltī iegādāties īpaši veidotās festivāla pudeles. Visu festivāla laiku būs pieejamas divas info teltis. Tāpat darbosies divi publiskie tālruņu uzlādes punkti parka teritorijā, lai paspētu iemūžināt visu festivālā redzēto un piedzīvoto.

Sarunu festivāla “Lampa” norisei būs iespējams sekot arī tiešraidē mobilajā televīzijā “LMT Straume” – lietotnē un internetā “http://straume.lmt.lv/lampa”, kur pieejama pilna tiešraides programma, kā arī festivāla mājaslapā “http://www.festivalslampa.lv”.