Ziņas

Izklaide

Cēsīs apskatāmi diasporas latviešu mākslinieku darbi

Līdz 21 jūnijam Cēsīs, “Pasaules Latviešu mākslas centra” (PLMC) izstāžu zālē, būs iespējams apskatīt diasporas latviešu mākslinieku darbus, aģentūra LETA noskaidroja Pasaules Latviešu mākslas centrā.

Izstādē pārstāvēti vecākās paaudzes mākslinieki, kā arī to mākslinieku darbi, kas attīstījušies ārpus Latvijas, piemēram, ASV, Anglijā, un Austrālijā.

PLMC izstāžu kuratore Lelde Kalmīte (Čikāga) norāda, ka Cēsu iedzīvotāji un pilsētas viesi 27.jūnijā tiks aicināti uz otrās diasporas mākslas izstādes atklāšanu, kurā būs iespējams iepazīt ASV un Kanādā dzimušo latviešu mākslinieku daiļradi.

Plānots, ka 2015.gadā Cēsu pašvaldība nodibinājuma rokās nodos blakus telpas, kuru remontam un iekārtošanai būs nepieciešami jauni ieguldījumi. PLMC iecerējis izveidot vēl vienu galeriju un ārzemju latviešu mākslas darbu krātuvi ar pētniecības centru.

PLMC mērķis ir nodrošināt ārpus Latvijas tapušas mākslas kolekcijas kvalitatīvu un ilglaicīgu glabāšanu un pieejamību plašai sabiedrībai Latvijā un ārvalstu apmeklētājiem, kā arī rūpēties, lai trimdas latviešu mākslinieku devums kļūtu par Latvijas kultūras dzīves integrētu sastāvdaļu. PLMC galerija atvērta no trešdienas līdz svētdienai.

LETA