Ziņas

Izklaide

Cēsīs apskatāmi diasporas latviešu mākslinieku darbi

Līdz 15.oktobrim “Pasaules Latviešu mākslas centra” (PLMC) izstāžu zālē Cēsu pilsētas iedzīvotāji un viesi varēs apskatīt diasporas latviešu mākslas darbu izstādi, aģentūra LETA noskaidroja Pasaules Latviešu mākslas centrā.

Kā norādījusi izstādes kuratore Lelde Kalmīte (Čikāga), šoreiz skatāmi vairāki trīsdimensiju darbi, kurus radījuši mūsdienu mākslinieki. No Jaunmeksikas štata ASV uz Cēsīm atceļojušas Jāņa Mintika lielformāta metāla instalācijas.

No jauniegūtajiem kolekcijas darbiem izceļams arī Jana Senberga pastelis, kuru Austrālijas latviešu izcelsmes mākslinieks ziedojis PLMC kolekcijai.

Kopumā iestādē pārstāvēti 30 diasporas latviešu mākslinieki.

PLMC mērķis ir nodrošināt ārpus Latvijas tapušas mākslas kolekcijas kvalitatīvu un ilglaicīgu glabāšanu un pieejamību plašai sabiedrībai Latvijā un ārvalstu apmeklētājiem, kā arī rūpēties, lai diasporas latviešu mākslinieku devums kļūtu par Latvijas kultūras dzīves integrētu sastāvdaļu.

Lai izveidotu galeriju Cēsu novada pašvaldības lietošanā piešķirtajās telpās pilsētas vecpilsētā, PLMC veikusi vērienīgus remontdarbus.

Nākotnē tiek plānots atvērt Cēsīs otru galeriju, kā arī ārzemju latviešu mākslas darbu krātuvi un pētniecības centru.

No latviešu diasporas mītņu zemēm uz Cēsīm jau nogādāti vairāk nekā 300 mākslas darbi, kas tapuši latviešu diasporas sākuma gados pēc Otrā pasaules kara, kā arī mākslas darbi, kurus veidojuši mūsdienās ārzemēs dzīvojoši latviešu mākslinieki.

Izstāde atvērta no trešdienas līdz svētdienai.