Ziņas

Redzeslokā

Cēsīs aizvadītas aizraujošas Zinātnieku nakts svinības

Foto: publicitātes

Piektdien, 29.septembrī, Cēsu Vecā alus brūža kompleksā norisinājās “Zinātnieku nakts Cēsis 2017” svinības. To laikā pētnieki, speciālisti un eksperti no vairākām zinātnes, tehnoloģiju, mākslas, vēstures, lauksaimniecības un cita veida organizācijām piedāvāja daudzveidīgas un aizraujošas tehnoloģiju demonstrācijas, performances, darbnīcas un eksperimentus, atklājot, kā zinātnes idejas pārtop arhitektūras, kulinārijas, Zemes novērošanas, tehnoloģiju un citās inovācijās, pastāstīja Vides risinājumu instutūta (VRI) sabiedrisko attiecību speciāliste Guna Dātava.

Pēc viņas teiktā, šogad Zinātnieku nakts dalībnieki Cēsīs vēroja bezpilotu lidaparātu sacensības, izzināja pasīvo māju būvēšanas noslēpumus, veica arheoloģiskos izrakumus, modelēja viedo zaļo pilsētu, apzināja savas ēšanas iespējas pēc ekoloģiskās katastrofas, ieraudzīja to elektromagnētiskā spektra daļu, ko ikdienā cilvēka acs nespēj saredzēt, iemēģināja zirņu vannu un baudīja muzikālus pārsteigumus. Īpašu interesi par Zinātnieku nakts aktivitātēm izrādīja Nākotnes zinātnieku kluba pārstāvji – jaunākie apmeklētāji.


Zinātnieku nakts laikā Cēsu Vecā alus brūža komplekss pārtop par platformu, kurā satikties dažādu disciplīnu pārstāvjiem, apmainīties ar radošām idejām un kopīgi ģenerēt nākotnes inovācijas. Tas ir vēl viens solis Brūža ceļā uz pārtapšanu par starptautisku zinātnes, mākslas un gastronomijas centru.

“Zinātnieku nakti Cēsis 2017” organizēja Vides risinājumu institūts, Rīgas Tehniskās universitātes Cēsu filiāle, Cēsu Kultūras un tūrisma centrs, Draugiem Group, Cēsu Vēstures un mākslas muzejs, Priekuļu Agroresursu un ekonomikas institūts, zinātkāres centrs ZINOO, rezidenču centrs “Rucka”, SKOLA6, Koka dienas, Kappa Zeta, SIA Arheoloģiskā izpēte, Drone Racing Latvia, Latvijas Lauksaimniecības universitāte.