Ziņas

Sabiedrība

Cēsīs aiztur VID inspektori

Foto: Leta

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvaldes darbinieki aizvadītajā ceturtdienā Cēsīs aizturēja VID darbinieci Agnesi Leimani, svētdienas vakarā ziņoja TV3 raidījums “Nekā personīga”. Aizturētā tiek vainota par krāpnieciskās shēmas izveidošanu pievienotās vērtības nodokļa (PVN) izkrāpšanai, kā rezultātā saskaņā ar sākotnējiem aprēķiniem valsts budžetam nodarītais zaudējumu apmērs pārsniedz 1,7 miljonus eiro.

VID Sabiedrisko attiecību daļa informē, ka pašlaik kriminālprocesā tiek turpinātas intensīvas izmeklēšanas darbības, tajā skaitā aizturēto un liecinieku pratināšana, fiktīvo personu meklēšana, tāpēc izmeklēšanas interesēs nekādi plašāki komentāri netiek sniegti.

Izplatītā informācija vēsta, ka 10. martā, veicot 37 kratīšanas personu dzīvesvietās, birojos un automašīnās Rīgā, Cēsīs un Valmierā, aizturēts grupējuma kodols jeb četras personas, tostarp arī minētā VID nodokļu inspektore, kurai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis, tai skaitā – aizliegums ieņemt iepriekšējo amatu. Viņa, izmantojot savu dienesta stāvokli, veica prettiesiskas darbības un sniedza atbalstu organizētajai grupai PVN izkrāpšanas realizācijā, saņemot par to atlīdzību. Visas četras personas atzītas par aizdomās turamām.

VID vēsta, ka šī gada februārī Finanšu policijas pārvaldē uzsākts kriminālprocess pret minēto organizēto noziedzīgo grupējumu par PVN izkrāpšanu no valsts budžeta vairāk nekā 1,7 miljonu eiro apmērā, svešu maksāšanas līdzekļu nelikumīgu izmantošanu un noziedzīgo nodarījumu rezultātā iegūto naudas līdzekļu legalizāciju organizētā grupā. Izmeklēšanas gaitā noskaidrots, ka organizētā grupa, izmantojot VID darbinieces sniegto informāciju par PVN atmaksu riska analīzes sistēmas darbības principiem, veidoja vairākas nelielas un vienkāršas PVN izkrāpšanas shēmas. Kā liecina izmeklēšanas gaitā iegūtie pierādījumi, minētais noziedzīgais grupējums īstenoja PVN izkrāpšanu laika periodā no 2013.gada janvāra līdz 2015.gada decembrim.

Divi no organizētas grupas locekļiem kopā figurēja piecos VID Finanšu policijas pārvaldes lietvedībā esošajos kriminālprocesos, kuri nosūti kriminālvajāšanas uzsākšanai. Vienā no kriminālprocesiem 2007. gadā personai tika piespriesti seši gadi reālas brīvības atņemšanas par PVN izkrāpšanu no valsts budžeta, taču pēc četriem gadiem, ko persona pavadīja cietumā, tā turpināja veikt noziedzīgas darbības.