Ziņas

Sports

Cerot uz pludmales volejbola sezonu

Sajust bumbu. No laukuma malām vēl nav nokusis sniegs, bet puiši jau atsāk treniņu pludmales volejbolā, jo šogad šī ir vienīgā iespēja sajust bumbu, atjaunot serves un citas volejbola iemaņas.Foto: Jānis Gabrāns

Aizejošā ziema visu Cēsu Sporta skolas sporta veidu pārstāvjiem aizritējusi dabā: Cēsu stadionā vai Cēsu Olimpiskā centra slēpošanas – biatlona trasē.

Arī komandu sporta veidu dalībniekiem, kuri raduši pie treniņiem un sacensībām siltās sporta zālēs, nācās piemēroties krietni vēsākiem apstākļiem. Tas bija izaicinājums gan sportistiem, gan treneriem, kuriem nācās pārkārtot treniņu grafikus, piemērojot tos āra apstākļiem.

Šķiet, visvairāk jauniešiem pietrūkst sacensību atmosfēras, ko nekad nesniegs treniņi. Tāpēc gan paši, gan federācijas meklē iespējas, kā samērā vienmuļo ikdienu iekrāsot ar sacenšanās azartu.

Latvijas Volejbola federācija (LVF) sarīkojusi attālinātās fiziskās un teorētiskās sagatavotības sacensības. Aicinājumam atsaucās 24 sporta skolas/ klubi, kur ir licencētas volejbola apmācības programmas. Arī Cēsu Sporta skolas jaunie volejbolisti – sešas zēnu un divas meiteņu komandas. Individuālās sacensības pildbumbas mešanā, lēkšanā ar lecamauklu un garās distances skrējienā turpināsies līdz 31.martam, bet teorētiskās sagatavotības sacensību atlases posms, kas norisinājās tiešsaistē viktorīnas veidā, atbildot uz jautājumiem par volejbolu un sportu kopumā, jau noslēdzies, noskaidrojot labākos, kuri piedalīsies finālā. Cēsu Sporta skolu tajā pārstāvēs Artūrs Pastars un Kārlis Jaundžeikars 2006./ 2007.gadu dzimušo grupā.

Sporta skolas treneris Ģirts Mār­tiņsons stāsta, ka tādas sacensības ir ļoti noderīgas, lai kaut nedaudz motivētu jauniešus darboties: “Šī bija neparasta ziemas sezona, sacensību nebija, vismaz varam sarīkot individu­ālus testus, iedodot kaut nedaudz sacensību pieskaņu.”

Teorētiskajā pārbaudījumā va­rēja pieteikt vienu audzēkni katrā vecuma grupā, bet fiziskajos testos – ikvienu. Ģ. Mārtiņsons atzīst, ka treneri ieinteresēti, lai visi audzēkņi startē fiziskajos testos, jo disciplīnas pietuvinātas oficiālajiem kontrolnormatīviem un ļauj fiksēt fizisko sagatavotību. Tai šoziem likts galvenais uzsvars, jo treniņi zālē ar bumbām nenotika, bija tikai stadions, slēpošana, slidošana.

Treneris stāsta, ka dažās pavasarīgajās dienās, kad sniegs nokusa, pludmales volejbola bumbas jau tikušas pakustinātas: “Kopumā treniņu apmeklētība visu ziemu bija laba. Daži audzēkņi izvēlējās darboties individuāli mājās, taču lielākā daļa uz kopīgiem treniņiem nāca cītīgi, bāze ielikta laba. Ja vasarā atļaus rīkot pludmales volejbola sacensības, uz ko visi ļoti ceram, šie jaunieši noteikti būs ieguvēji.”

Jau tagad var prognozēt, ka pavasarī un vasarā pludmales volejbola laukumi būs ļoti noslogoti. Arī turnīros, ja tos atļaus rīkot, dalībnieku netrūks, jo visi ir izsalkuši pēc sacensībām.