Ziņas

Sabiedrība

Centrā ziedošs ģerbonis

Lepnums par piederību. Dzērbenes centrā top puķu dobe, kurā ziedēs pagasta ģerbonis. Idejas autors Andris Laumanis iestiprina ūdensrozes.Foto: No albuma

Dzērbenes centrā, pļaviņā, kur garām ved ceļi uz visām četrām pusēm, top skvērs. Šonedēļ jaunajā atpūtas vietā tapis ziedošs Dzērbenes pagasta ģerbonis.

“Ideja pieder dzērbeniešiem pašiem, to īstenot mudināja Andris Laumanis,” stāsta dzērbeniete, ainavu dizainere Vineta Radziņa. SIA “Laba vide” viņas vadībā kopā ar aktīvajiem dzērbeniešiem ieceri īstenoja. Dobē sastādīti augi, kas atklāj ģerboņa krāsas – tūjas ar zeltaini zaļām skujām, zili violetās kaķumētras un verbēnas. V.Radziņa uzsver, ka stādīti ilggadīgie augi, lai turp­māk atliktu vien dobi kopt un lolot. Šovasar košumam, kamēr citas puķes ieaugas, ziedēs arī lobēlijas. Rudenī tiks iestādīti tumši zili krokusi.

“Dzērbenes ģerbonī ir deviņas ūdensrozes. Arī tās būs dobē,” uzsver dzērbeniete. Ūdensrozes izgatavoja Māris Kalniņš. V.Radziņa atklāj, ka ir iecere rudenī un ziemā, kad Dzērbene atpūšas zem sniega, tās no dobes izņemt, lai pirms Lieldienām atkal atgrieztos.

“Dzērbenes pagasta ģerbonī deviņas ūdensrozes simbolizē deviņus lielākos pagasta ezerus. Pagastā vēsturiski bijuši 32 ezeri, divi jau pārpurvojušies,” pastāsta Dzērbenes kultūras nama vadītāja Daina Šmite un uzsver, ka visos pagasta ezeros zied ūdensrozes, tāpēc tās arī redzamas ģerbonī.

Skvēra iekārtošana turpināsies. Tiks izveidota taka pastaigām, uzstādīts ziņojumu stabs, būs arī soliņi. “Tā būs vieta iedzīvotāju labsajūtai. Blakus ir veikali, autobusu pietura, te garām vienmēr iet cilvēki,” saka V.Radziņa.