Ziņas

Sports

Čempionu tituli sadalīti

Distancē. Spēkus Latvijas čempionātā pirmo reizi pārbaudīja arī jaunākās, U10, grupas slēpotāji. Viņu vidū arī Cēsu Sporta skolas audzēkņi Miķelis Klimovičs (200. numurs) un Annija Brokāne (273.).Foto: infoski.lv

Madonas slēpošanas un aktīvās atpūtas bāzē “Smeceres sils” aizvadīts Latvijas čempionāta pirmais posms distanču slēpošanā.

Čempionāta pirmajā dienā distanču slēpotāji dažādās vecuma grupās noskaidroja labākos sprinta distancē klasiskajā stilā, bet svētdien sportisti brīvajā stilā veica īso distanci. Jaunāko grupu dalībnieki svētdien sacentās ski­krosā, veicot šķēršļu trasi. Šīs bija svarīgas sacensības, jo līdztekus Latvijas čempionāta medaļu izcīņai norisinājās arī    ceļazīmju izcīņa uz Pekinas olimpiskajām spēlēm un atlase Pasaules junioru čempionātam. Reālas iespējas tikt uz Pekinu ir arī kādai no mūsu novada slēpotājām, bet tas kļuva zināms vakar vakarpusē.

Kā allaž kuplā pulkā startēja Cēsu Pilsētas sporta skolas (CPSS) audzēkņi, pārvedot mājās arī vairākas medaļas. Abās sacensību dienās sieviešu konkurencē uz starta stājās arī biatloniste Annija Sabule (NBS SK), svinot uzvaras.

Uzvarētāja. FIS Latvijas čempionātā distanču slēpošanā abās dienās sieviešu konkurencē zelta godalgas izcīnīja Annija Sabule.
FOTO: no infoski.lv

A. Sabule izcīnīja uzvaru sprinta finālā FIS ieskaitē, bronzas medaļu izcīnīja Elza Bleidele, tūlīt aiz viņas – Ieva Vaļska. Savā vecuma grupā I. Vaļskai uzvara S20 grupā, bet E. Bleidele bija otrā S18 grupā.

Var atzīmēt, ka sprinta kvalifikācijā otro labāko laiku uzrādīja Estere Volfa, taču cīņā par medaļām viņa nepiedalījās.

Vīriešu konkurencē labākais no CPSS bija Rūdis Bišers, kurš iekļuva pusfinālā, bet finālam    nekvalificējās. Taču V18 grupas ieskaitē viņam sudraba godalga.

Latvijas čempionāta ieskaitē V14 grupā finālā uzvarēja Rūdolfs Raudziņš, bet piektais finišēja Henriks Šķēle. S14 grupā finālā iekļuva Amēlija Zaķe un, kaut arī kvalifikācijā spēja uzrādīt otro labāko laiku, finālā finišēja sestajā vietā.

V12 grupā 6.vietā Artūrs Zaķis. V10 grupā sudraba medaļu izcīnīja Gustavs Spolītis, bet Otto Gaiss ieņēma 4.vietu.

Otrajā dienā īsajā distancē ar individuālo startu FIS ieskaitē dāmām atkal uzvarēja A. Sabule, sudraba medaļu izcīnīja E. Volfa, bet 4.vietā E. Bleidele. Savukārt S18 grupā zelts E. Volfai, sudrabs – E. Bleidelei.

V14 grupā 54 dalībnieku konkurencē sudraba godalgu izcīnīja R. Raudziņš, uzvarētājam zaudējot 2,9 sekundes. 4.vietā H. Šķēle, bet 6. – Ernests Skride. Ļoti sīva cīņa par uzvaru bija S14 grupā, un pirmās trīs dalībnieces finišēja 0,6 sekunžu ietvaros. CPSS audzēknei A. Zaķei līdz uzvarai pietrūka 0,1 sekunde, un šoreiz sudraba medaļa. 6.vietā Annija Krieviņa.

V12 grupā trešajā vietā Artūrs Zaķis, otrās vietas ieguvējam zaudējot 0,5 sekundes, bet uzvarētājam – 1,5 sekundes. V12 grupā pirmās četras vietas aizņēma Madonas sporta skolas slēpotājas, bet aiz viņām divas CPSS pārstāves – Adele Šlēziņa un Nellija Puriņa.

V10 grupā 46 dalībnieku konkurencē uzvarēja G. Spolītis, bet trešajā vietā O. Gaiss. S10 grupā 3.vietā Elza Krastiņa.

V40 grupā cēsnieks Ivo Caune uzrādīja sesto labāko laiku.

Jāatzīmē, ka Latvijas čempionāts distanču slēpošanā notika pēc gada pārtraukuma, lai gan var teikt, ka pēdējo divu gadu laikā Latvijas čempionātā distanču slēpošanā notikušas tikai vienas sacensības. Iepriekšējā ziemā, kas bija sniegiem bagāta, valstī esošo ierobežojumu dēļ sacensības pat ārā bija aizliegts rīkot. Vēl gadu iepriekš Latvijā valdīja bezsniega ziema,    tikai pateicoties “Sme­ceres sila” darbinieku entuziasmam, izdevās izveidot vienu kilometru garu mākslīgā sniega apli, lai varētu aizvadīt kaut vienus mačus. Tāpēc šī gada valsts čempionāta 1.posms bija kā īsti svētki slēpotājiem.

Latvijas čempionāta otrais posms plānots 19.un 20.februārī Cēsu Olimpiskā centra bāzē, ja vien laika apstākļi neietekmēs plānus.