Ziņas

Sports

Čempionu pulks aug

Medaļnieki. Latvijas čempionātā jauniešiem brīvajā cīņā čempiones titulu izcīnīja Samanta Timpa, sudrabs brīvajā cīņā un bronza grieķu - romiešu cīņā Ingaram Polim, bet bronzas medaļu grieķu romiešu cīņa izcīnīja Rainers Lūkins.Foto: no albuma

Kļūt par Latvijas čempionu – tas ir svarīgs panākums ikvienam sportistam neatkarīgi no pārstāvētā sporta veida. Mūsu puses čempionu pulciņam nu piepulcējusies arī cīņu sporta kluba “Ferrum” jaunā cīkstone Samanta Timpa, uzvarot Latvijas čempionātā brīvajā cīņā.

Latvijas meistarsacīkstes brīvajā cīņā un grieķu – romiešu cīņā jauniešiem šogad risinājās Bauskas novada Codes pamatskolā. Klubs “Ferrum” uz čempionātu devās kuplā sastāvā, startēja desmit cīkstoņi vecumā no 12 līdz 15 gadiem. Dalībnieku skaits sacensībās liels, spēcīga arī konkurence, kas uzlika papildu slodzi psiholoģiskajai sagatavotībai.

Kluba galvenais treneris Andis Ruicis norāda, ka bērnu sniegums bija atkarīgs no spējas tikt galā ar doto uzdevumu: “Lai gan nedēļu pirms čempionāta pavadījām intensīvos treniņos, uzvarēt pilnīgi visiem nekad nav iespējams. Šāda līmeņa sacīkstēs nepieciešama liela sacensību un cīņas apguves pieredze. Daži mūsu puiši, kuri trenējas vien gadu, nespēja sacensties ar pieredzes bagātākiem sportistiem. Cīņu izloze arī nebija tā veiksmīgākā, pirmās cīņas bija ar labākajiem savās svaru kategorijās, līdz ar to samazinājās izredzes pakāpties kādu vietu augstāk.”

Visi desmit kluba cīkstoņi startēja brīvajā cīņā, bet startam grieķu – romiešu cīņā treneris izvēlējās tikai trīs jauniešus.

Vislabākos rezultātus parādīja Samanta Timpa, izcīnot čempiones titulu savā svara kategorijā jaunietēm. Treneris stāsta, ka finālcīņa esot bijusi ļoti spraiga. Otrajā puslaikā Samanta atpalikusi no sāncenses tikai par diviem punktiem, taču spējusi izraut uzvaru pēdējās sekundēs.

“Priecē, ka Samanta ņēmusi vērā patiesību – nav svarīgi, kur esi cīņas sākumā, svarīgi cīnīties līdz pēdējai sekundei, kas arī tika īstenots,” uzsvēra treneris.

Ar divām medaļām no čempionāta atgriezās Ingars Polis, brīvajā cīņā izcīnot 2. vietu, bet grieķu – romiešu cīņā – 3. vietu. Treneris atzīst, ka cīkstonis, kurš cīņas sacensībās parasti ierindojas pirmajās vietās, šoreiz nespējis tikt galā ar spriedzi, tomēr centība un uzņēmība viņu apbalvojusi ar divām godalgām.

Bronzas godalgu grieķu – romiešu cīņā izcīnīja Rainers Lūkins, kurš atzinis, ka psiholoģiski šīs bijušas smagas sacensības, jo gribējis parādīt sevi no labākās puses, taču tas ne vienmēr dod labāko rezultātu. Nespēja atbrīvoties no spiedzes brīvajā cīņā ļāva ierindoties tikai astotajā vietā.

Tūlīt aiz goda pjedestāla savā svara kategorijā brīvajā cīņā palika Nikola Salmiņa, bet Mārtiņam Megrim – piektā vieta. Vēl čempionātā startēja: Rihards Sloka, Ralfs Milherts, Matīss Dreimanis, Toms Krieviņš, Kaspars Ločmelis.