Ziņas

Sports

Čempionu medaļa arī Dainai Ročānei

Čempiones. Latvijas komandu čempionāta galda tenisā sieviešu augstākajā līgā uzvarētāja laurus plūca “Jēkabpils SC” komanda, kurā spēlē arī Dai­na Ročāne (otrā no labās).Foto: no albuma

Uz vienu dienu Cēsis kļuva par Latvijas galda tenisa galvaspilsētu, jo Lieldienu brīvdienās Cē­su sporta kompleksā norisinājās Latvijas komandu čempionāta galda tenisā 2016./2017. gada sezonas ceturtais, noslēdzošais, sabraukums. Komandu čempionāts tika atjaunots vien pirms dažiem gadiem, bet īsā laikā kļuvis par ļoti iecienītu turnīru, kur spēles vīriešu un sieviešu komandām notiek vairākās līgās, pulcējot 58 komandas, kopumā vairāk nekā 200 spēlētāju. Cēsu turnīrs ieies Lat­vijas sporta vēsturē, jo pirmo reizi Latvijas turnīrs tika spēlēts uz 24 galdiem. Ja parasti spēles notiek divās dienās, šoreiz visas spēles tika izspēlētas vienā, kas ļāva ikvienam klātienē redzēt visus labākos spēlētājus un aizraujošās finālcīņas.

Turnīrā varēja redzēt arī Cēsu puses galda tenisistus. Vīru komanda, kas pārstāv klubu “Flo­Te”, spēlē 3.līgā, taču viņiem jāsamierinās ar pēdējo vietu. Ko­manda izveidota samērā nesen, un lielākie panākumi vēl priekšā. Cēsu puses labākās galda tenisistes Daina Ročāne un Laura Voldiņa pārstāv attiecīgi Jēkabpils komandas un Jūrmalas komandas krāsas, un jāatzīmē, ka tieši šīs divas dāmu komandas ir labākās augstākajā līgā un pēdējos gados tieši starp šīm komandām notiek cīņa par čempionu titulu. Izņē­mums nebija arī šis gads, un cīkstēšanās allaž sīva, pirms pēdējā posma komandas šķīra tikai viens punkts. Taču Dainas Ročānes pārstāvētā Jēkabpils SC komanda parādīja, ka ir spēcīgākā, uzvarot pēdējā posmā ar 4:0 un izcīnot čempionu titulu. Otrajā vietā “SSB Jūrmala” komanda, kuras sastāvā ir arī Laura Voldiņa. Tiesa, viņai gan šī sezona pagāja tikai, sniedzot atbalstu savējām, jo traumas dēļ iesaistīties spēlēs neizdevās.

D. Ročāne stāsta, ka jau trešo ga­du izdevies izcīnīt uzvarētāju titulu: “Laikam jau Cēsu sienas palīdzēja. Pretinieces ir stipras, bet izdevās uzvarēt visas individuālās spēles un arī dubultspēli, jo mačs ilgst līdz kādas komandas četrām uzvarām. Šoreiz bijām noskaņojušās un visu nokārtojām četrās spēlēs. Man īpašs prieks, ka arī es guvu uzvaru, jo savā laukā tas ir divtik patīkami.”

Atrašanās čempionu komandā uzliek atbildību, divreiz nedēļā ir treniņi, katru pārnedēļu ir kāds turnīrs Latvijā, citviet Eiropā vai vēl tālāk. Jau šīs nedēļas nogalē ceļš uz Spāniju, kur notiks atklātais veterānu čempionāts, tad sekos Austrālijas atklātais veterānu čempionāts un tad – Eiropas čempionāts.

“Aktīvā spēlēšana Latvijā ļauj labi startēt arī pasaules līmenī, kur šobrīd esmu jau labāko 32 spēlētāju vidū. Pirms dažiem gadiem tikko varēju iekļūt starp 64, tagad ar katru gadu kāpju arvien augstāk, un tas dod papildu stimulu, jo ir vēlme būt starp 16 labākajām,” atzīst D. Ročāne, kura Latvijas individuālajā čempionātā šogad ierindojās 10.vietā.