Ziņas

Sports

Čempioni šautriņu mešanā

Deviņās kārtās deviņu mēnešu garumā tika noskaidroti titula ieguvēji Vecpiebalgas šaut­riņu mešanas čempionātā. Sacensību rīkotājs Ilgvars Lācis norāda, ka kopumā šajā sezonā pie mērķiem stājās 74 dalībnieki, cits regulārāk, cits, piedaloties tikai vienā kārtā.

Uz noslēguma posmu bija ieradušies 20 dalībnieki, saspringtā sacensību grafika dēļ netika pastāvīgie Vecpiebalgas turnīra dalībnieki no Kārsavas, Viļāniem, tādējādi ļaujot vietējiem savstarpēji noskaidrot uzvarētāju. I. Lācis stāsta, ka šosezon ieviests jauninājums, proti, pēdējā kārtā dalībnieki ieguva dubultos punktus: “Tas varēja mainīt kopvērtējuma vietu kārtību. Teikšu, ka šī sezona izvērtās ļoti intriģējoša. Vien Oskars bija nedaudz citiem priekšā, bet par pārējām godalgotajām vietām cīņa bija sīva, viss noskaidrojās vien pēdējā posmā.”

Par pēdējā posma uzvarētāju kļuva Oskars Kuzmans, triumfējot arī čempionāta kopvērtējumā. Pēdējā posmā otrais Gunārs Zommers, trešais – Modris Kandavnieks, sešniekā arī Gatis Logačevs, Jānis Zommers un Andis Lauva.

O. Kuzmans Vecpiebalgas čempiona titulu izcīnīja jau otro reizi. Pirmo reizi viņam tas izdevās 2015./ 2016.gada sezonā. Tad sekoja piektā vieta, pērn – otrā, šogad atkal atgūts čempiona tituls. Vērts atzīmēt, ka šogad Oskars visās kārtās, kurās piedalījās, iekļuva godalgotajās vietās.

Otrajā vietā kopvērtējumā šīs sezonas debitants un pārsteiguma autors Jānis Zommers, bet trešais Ēvalds Zommers, kuram arī augstākais sasniegums spēlētāja karjerā. Ceturtā, atpaliekot par sešiem punktiem, dāmu sacensību uzvarētāja Avelīna Lāce. Dāmu konkurencē otrajā vietā Zanda Jurkāne, bet trešā Alise Medne.

Vecpiebalgas čempionāts atzinīgi tiek vērtēts Latvijas dartistu vidū, tāpēc uz to labprāt brauc vadošie šautriņu metēji. I. Lācis stāsta, ka šautriņu mešana Latvijā piedzīvo nelielu atdzimšanu, sacensību skaits aug, pamainījies Latvijas reitings, kas kļuvis interesantāks, sportistiem saistošāks: “Cenšamies turēt līdzi citiem, un, vērtējot pēc biedru skaita, reģionāli esam gandrīz lielākais klubs Latvijā. Tādējādi pat ar saviem spēkiem varam nodrošināt, ka sacensībās daudz dalībnieku, bet vienmēr labāk, ja atbrauc spēcīgi dartisti no citiem klubiem, tas ceļ arī kopīgo līmeni. Arī sacensību organizatoriskais līmenis ir jātur, tad dalībnieki zina, ko sagaidīt, un labprāt brauc.”