Ziņas

Sports

Čempioni paliek nenoskaidroti

Pusceļā. Virslīgas florbola čempionāts pirmo reizi 27 sezonu laikā palika bez čempionvienības noskaidrošanas. Cēsu “Lekrings” šo sezonu varēs savā vēsturē ierakstīt kā nepiepildīto cerību sezonu, jo uzvarai regulārajā čempionātā neizdevās pievienot čempionu titulu. Foto: no albuma

Redzot situācijas neprognozējamību, Latvijas Florbola savienības (LFS) valde 26.martā pieņēma lēmumu neturpināt 2019./2020. gada sezonas visu līmeņu Latvijas čempionātu florbolā, turnīri tiek atcelti bez komandu ieņemto vietu noteikšanas un Latvijas čempionu titulu piešķiršanas.

Lēmums paredz saglabāt komandu un spēlētāju statistiku, kā arī čempionātu regulārās sezonas uzvarētājiem piešķirt nolikumos paredzētās dalības maksas atlaides.

Iespējams, šis lēmums vissāpīgākais ir Cēsu komandai “Lekrings”, kas regulāro čempionātu noslēdza pirmajā vietā. (Iepriekšējo reizi cēsniekiregulāro čempionātu bija uzvarējuši tālajā 2009./ 2010.gada sezonā.) Protams, šī uzvara negarantēja čempiona titulu, jo ne vienmēr komanda, kas uzvar regulāro čempionātu, ceļ virs galvas čempiona kausu. Cēsnieki pēdējo reizi par čempioniem kļuva 2014./ 2015.gada sezonā, kad regulārajā turnīrā bija otrie.

Komandas pārstāvis Artis Malkavs saka: “Žēl, patiešām žēl, jo bija laba sezona. Domāju, komandai viss būtu beidzies veiksmīgi, lai arī izslēgšanas spēļu sērijā pēc četrām spēlēm bija neizšķirts. Apzināmies, ka varējām labāk un būtu spēlējuši labāk. Žēl, bet, protams, šis bija pareizs lēmums, jo florbols ir komandu sporta veids, ja spēlētāji mēnesi kopā nav trenējušies, nevar runāt par normālu sezonas atsākšanu. Mēģināsim šajā sezonā izdarīto atkārtot nākamgad. Jāizanalizē sezonas gaita, kopā ar treneri izvērtēsim, kādi bijām, sākoties izslēgšanas sezonai, domāsim, ko vēl var uzlabot.”

Atgādināsim, ka šajā sezonā “Lekrings” regulārajā turnīrā 22 spēlēs guva 17 uzvaras, piedzīvoja tikai piecus zaudējumus. Šī bija arī komanda, kas guvusi visvairāk – 163 – vārtus, un vienīgie, kuri ielaiduši mazāk par simts – tikai 89. “Lekrings” vislabāk arī spēlēja mazākumā, ielaižot tikai astoņus vārtus. Spēlētāju statistikā komandā rezultatīvākais Andris Rajeckis, kuram 47 punkti – 22 uzvaras, 25 rezultatīvas piespēles. Visvairāk vārtu sezonā guva komandas jaunā maiņa – Jorens Malkavs un Kevins Šmits, katra rēķinā pa 24 vārtu guvumiem.

Komanda “Pārgauja” regulāro čempionātu noslēdza 5.vietā, un izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā pret “Rubeni” rezultāts bija neizšķirts 2:2. Komandas pārstāvis Ingus Laiviņš norāda, ka lēmums par sezonas pārtraukšanu bija jāpieņem, jo nebija skaidrības, kad tā varētu atsākties: “Pat ja tā būtu atsākta, tas jau nebūtu play-off florbols, tā būtu tāda vasarīga bumbiņas padzenāšana, jo komandu treniņi notikt nevar. Varam katrs mēģināt uzturēt fizisko formu, bet tā ir tikai viena neliela daļa no komandas kopējā snieguma. Protams, ir tāda nepadarīta darba sajūta, bet te neko ietekmēt nevaram. Tagad svarīgi katram rūpēties par savu veselību, ievērot prasības un sākt domāt par nākamo sezonu.”

“Pārgaujas” komanda regulārajā čempionātā 22 spēlēs guva 14 uzvaras, piedzīvoja astoņus zaudējumus, vārtu attiecība 156:135. Komandas rezultatīvākais spēlētājs Olafs Zvīnis, kuram 46 punkti – 29 vārti un 17 rezultatīvas piespēles. 29 vārtus guva arī Lauris Ābols.

Vīriešiem 1.līgas čempionātā “Lekrings” sezonu noslēdza priekšpēdējā, 9.vietā Austrumu grupā, izslēgšanas spēlēm nekvalificējoties. 18 spēlēs gūtas četras uzvaras, piedzīvoti 14 zaudējumi. Vārtu attiecība 97:163. Komandā rezultatīvākais Krišjānis Tiltiņš, kuram 17 vārti un 11 rezultatīvas piespēles. 17 vārti arī Edgara Skrastiņa kontā.

Sieviešu 1.līgas čempionātā “Lekrings” regulāro čempionātu beidza 3.vietā, taču izslēgšanas turnīru nepaspēja pat uzsākt. Komanda 20 spēlēs uzvaras un zaudējumus dalīja uz pusēm 10-10. Vārtu attiecība 122:110. Komandā rezultatīvākā Katrīna Kārkliņa, kura guva 26 vārtus un izdarīja 13 rezultatīvas piespēles.

Vīriešiem 2.līgas čempionātā “Līgatne”Austrumu grupā noslēdza turnīra tabulu, finišējot 7.vietā un nekvalificējoties izslēgšanas spēlēm. 18 spēlēs gūtas tikai trīs uzvaras, vārtu attiecība 126:203. Komandā rezultatīvākais Kaspars Malojlo, kura kontā 31 vārtu guvums un 26 rezultatīvas piespēles.

Veterānu 35+ čempionātā komandas paspēja aizvadīt pa 11 spēlēm, un “Lekrings” ieņēma otro vietu, par četriem punktiem atpaliekot no komandas “Rube­ne”. Cēsnieki guva deviņas uzvaras, piedzīvoja divus zaudējumus, vārtu attiecība 55:22. Komandā rezultatīvākais Artis Malkavs – 14 vārti un septiņas rezultatīvas piespēles.

Pagaidām nav atcelts Cēsu novada florbola čempionāts. A. Malkavs norāda, ka viss atkarīgs, cik ilgi spēkā būs ierobežojumi: “Ja tie beigsies paredzamā nākotnē, aptaujāsim komandas, un, iespējams, turpināsim cīņas par medaļām. Šis ir tautas sporta veids, ja komandas vēlēsies, spēlēsim. Te nekādi termiņi nav noteikti, šī čempionāta uzdevums ir dot iespēju ikvienam uzspēlēt, veicinot veselīgu dzīvesveidu.”

Atgādināsim, ka Cēsu čempionātā pārtraukums iestājās pēc pirmajām ceturtdaļfināla spēlēm, kurās regulārā turnīra uzvarētāji “Sigulda” ar 7:1 pārspēja “HARTI”, “Einšteins” ar 4:1 pieveica SK“Fono”, “Auciems” ar 3:5 – “Brenguļus”, bet “Aamata” ar 8:5 – “OSR”.