Ziņas

Sports

Čempionāts beidzies neizspēlēts

Kāpums. Komanda “IMPAR/ Limbaži”, kas atzīta par uzvarētājiem Cēsu atklātā futbola čempionāta telpu sezonā, pagājušajā vasarā Cēsu atklātajā futbola čempionātā 7:7 ieņēma trešo vietu.Foto: no albuma

Sporta dzīvē pandēmijaslaiks uzlicis daudz pārbaudījumu. Atceltas sacensības, neīstenotas cerības, nesasniegti rekordi. Nav viegls laiks sacensību rīkotājiem, jo ieplānotie pasākumi vairākkārt pārcelti, līdz atcelti pavisam. Dažos komandu turnīros vietas tiek sadalītas, citos, kur sezona pašā sākumā, tie tiek pārtraukti bez vietu sadales.

Pacietīgi spēļu izspēli gaidīja Cēsu atklātā futbola čempionāta rīkotāji, lai arī jau šķiet, ka tūlīt ierobežojumi tiks jūtami mīkstināti un spēles varēs notikt, komandas lēma citādi.
Mārtiņš Jarohovičs, viens no turnīra rīkotājiem, norāda, ka jau kopš marta, kad valstī izsludināja ārkārtējo situāciju un telpu futbola turnīrs tika apturēts, tomēr cerēts, ka Cēsu telpu futbola čempionāta izspēli varēs turpināt: “Vairāki turnīri uzreiz pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas paziņoja, ka pārtrauc izspēli, bet mēs gribējām tikt līdz galam. Līdzīgi kā Latvijas Telpu futbola čempionāta asociācija, kas vēlas turnīru pabeigt dažās dienās pēc ārkārtējā stāvokļa atcelšanas.

Tomēr komandas vairs nebija gatavas turpināt. Var saprast, jo sajūtās spēlētāji jau ir vasarā, dabā. Pauze tomēr izrādījās pārāk ilga.”

Tādējādi galīgais vietu sadalījums paliek tāds, kāds bija, sezonu apturot. Kopumā turnīrā tika izspēlētas gandrīz 80 procenti spēļu, atlika nospēlēt desmit, līdz ar to – čempionātu var uzskatīt par notikušu.
Jau rakstīts, ka šogad čempionu tronis bija tukšs, jo iepriekšējā gada uzvarētāji SK “Spēks” turnīrā nepiedalījās. Par titulu galvenā cīņa ritēja starp “Sanart” (Valmiera) un “IMPAR/ Lim­baži”. Savstarpējā spēlē ar 3:2 pārāki bija limbažnieki, tas arī noteica vietu sadali.

Par 2019./2020. gada Cēsu telpu futbola sezonas čempioniem tika kronēti – “IMPAR /Limbaži” komanda, kas sezonā nepiedzīvoja nevienu zaudējumu. Viņiem arī čempionāta atraktīvākās komandas tituls. Otrajā vietā “Sanart”, kuriem piedzīvots tikai viens zaudējums pret čempioniem. Trešajā vietā “Vaivīte”, kas desmit spēlēs izcīnīja septiņas uzvaras un piedzīvoja trīs neveiksmes. Viņiem arī balva kā čempionāta godīgākajai komandai.

Tālākajās vietās: “Valmier­muiža un Jāņi”, FC “Gauja”, FC “Lapegle” un SK “Cēsis”.

Sezonas rezultatīvākais spēlētājs Ralfs Apsītis (“Im­par/Limbaži”), kura kontā 58 punkti (45 vārti +13 rezultatīvas piespēles). Viņam arī visvairāk gūto vārtu. Otrais rezultatīvākais Niks Savaļnieks (“Sanart”) – 43 punkti (31+12), trešais Māris Ķauķītis (“Vaivīte”), kuram 37 punkti (15+22), šajā sezonā bijis dāsnākais rezultatīvo piespēļu dalītājs.

Par čempionāta vērtīgāko vārt­sargu atzīts Artis Knoks (“Sanart”), par vērtīgāko aizsargu Ruslans Ševčenkovs (“Im­par/Limbaži”), bet par vērtīgāko uzbrucēju Jevgēnijs Žeņa Finčuks (“Vaivīte”).
Kā jau ierasts, nosaukti arī katras komandas vērtīgākie spēlētāji: “Impar/Limbaži” – Elvis Māl­manis; “Sanart” – Niks Saval­nieks; “Vaivīte” – Māris Ķauķītis; “Valmiermuiža un Jāņi” – Toms Burcevs; FC “Gauja” – Endijs Apsītis; FC “Lapegle” – Gints Švalbe; SK “Cēsis” – Toms La­kins.

Turnīra rīkotājs M. Jarohovičs saka paldies visām komandām par piedalīšanos Cēsu futbola čempionāta ziemas sezonā: “Pal­dies katram spēlētājam, katram komandas atbalstītājam un skatītājiem, kas nāca, lai labi pavadītu vakaru futbola gaisotnē. Paldies komandām par pacietību šajā laikā.”

Tagad tiek gaidīti norādījumi, kādi ierobežojumi būs spēkā pēc 9.jūnija, lai aktīvi sāktu gatavoties Cēsu/ Vidzemes vasaras 7:7 futbola sezonai, kas būs piektā pēc kārtas. Lai arī pilnīgas skaidrības vēl nav, komandas jau tiek aicinātas pieteikties. Spēles plānotas trešdienās, sākuma laiki plkst. 18:45;19:45 un 20:45 Cēsu pilsētas stadionā, nepieciešamības gadījumā arī citur.

Turnīra rīkotāji cer, ka sezonu izdosies sākt jūnija beigās vai jūlija sākumā un noslēgt septembrī. Atgādināsim, ka pērn par čempioniem kļuva SK “Spēks”.