Ziņas

Sabiedrība

Ceļu stāvoklis Vidzemē šorīt viens no sliktākajiem

Arī šorīt sniegs un apledojums apgrūtina braukšanu pa vairākiem Latvijas autoceļiem, un sliktākā situācija ir Vidzemē un Kurzemē, informē “Latvijas Valsts ceļi” (LVC).

Šorīt braukšanas apstākļi ir apgrūtināti pa Tallinas šoseju no Saulkrastu apvedceļa līdz Ainažiem, pa Valmieras šoseju no Stalbes līdz Valkai, pa Liepājas šoseju no Apšupes krustojuma līdz Anneniekiem un no Skrundas līdz Liepājai, kā arī pa Ventspils šoseju no Kūdras līdz Usmai.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināti braukšanas apstākļi ir visā Kurzemē un Gulbenes, Madonas, Valkas un Valmieras apkaimēs.

Šobrīd Vidzemē un Kurzemē vietām sniegot, un arī dienā Kurzemē un centrālajos rajonos brīžam snigs. Sniegotajos un slidenajos ceļa posmos tiekot veikti brauktuves tīrīšanas un kaisīšanas darbi. Ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 58 “Latvijas autoceļu uzturētāja” ziemas dienesta tehnikas vienības.

Lai nepakļautu sevi un citus ceļu satiksmes dalībniekus paaugstinātam riskam, LVC aicina autovadītājus izvēlēties laika apstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un manieri. LVC atgādina, ka ziemas uzturēšanas līmenis dažādas nozīmes autoceļiem ir atšķirīgs un ceļa stāvoklis ziemas laikā var mainīties ļoti strauji.