Ziņas

Sports

Ceļā uz kartingu sacensībām

KOMANDA. Pilots Gatis Gedroics (no labās), mehāniķis Aleksandrs Groševs, mehāniķis Mārtiņš Ivanovs un menedžeris Mikus Jermacāns.Foto: MĀRIS BUHOLCS

Autosporta projektam “LMT Autosporta Akadēmijas kartingu kauss” pieteikumus dalībai iesūtīja 28 mācību iestādes, no kurām tika izraudzītas 11, kas ieguva iespēju saņemt “TK Senior” klases kartingus dalībai “ProKart” sacensībām 2016.gada sezonai. Viena no šīm komandām, kura piedalīsies sacensībās, ir Priekuļu tehnikuma komanda, kurā apvienojušies četri autotransporta programmas audzēkņi – Mikus Jermacāns, komandas menedžeris, Mārtiņš Ivanovs, mehāniķis, Gatis Gedroics, pilots, un Aleksandrs Groševs, mehāniķis.

Priekuļu tehnikuma komanda bija otrā, kas saņēma kartingu, lai varētu piedalīties sacensībās. “Jūtamies gandarīti piedalīties “LMT Autosporta Akadēmijas kartingu kausā”. Centīsimies darīt visu, lai uzvarētu. Vēlamies vienaudžiem parādīt, ka ar darbu var sasniegt daudz. Tāpat nozīmīga ir iespēja sevi pilnveidot, iegūstot zināšanas autotransporta jomā, ko, iespējams, skolas laikā neuzzinātu,” atzīst Mārtiņš Ivanovs, bet Gatis Gedroics uzsver, ka svarīgi arī parādīt to, ka arī laukos dzīvo talantīgi jaunieši.

Lai sagatavotos pirmajām sacensībām, kuras norisināsies 23. maijā Kandavā, puišiem ir daudz darba. “Notiek komunikācija sociālajos medijos, sekojam konkurentu aktivitātēm, būs komandas karogs, jāsapulcē atbalsta komanda un jāsagatavo kartings. Ne mazāk svarīga ir braucēju sagatavošanās sacensībām, tāpēc Gatis aktīvi trenējas,” stāsta Mikus Jermacāns.

Visi četri puiši ar auto lietām nodarbojas kopš bērnības. Aleksandrs Groševs vispirms sācis remontēt automašīnas, bet tikai pēc tam piesēdies pie stūres. Izjutis gan roku darbu, gan patīkamo pēcgaršu, kad ar automašīnu varējis braukt pa pļavām. Aleksandrs sapratis, ka tieši auto ir tas, ar ko viņš vēlas saistīt nākotni. Līdzīgi sācies arī Gata Gedroica stāsts, tomēr Gatis vairāk vēlējies izjust ātrumu un adrenalīnu, ko sniedz automašīnas vadīšana. “No sākuma braucu ar parastu automašīnu, sāku izbaudīt emocijas un sapratu, ka gribas braukt vēl ātrāk. Kartingu kauss man ir devis šādu iespēju,” teic komandas pilots.

Savukārt Mārtiņš Ivanovs stāsta, ka iepriekš viņam nav bijusi interese par transportlīdzekļiem ar četriem riteņiem. “Mana sirdslieta saistīta ar visu to, kas ir uz diviem riteņiem, sākot ar motokrosu un beidzot ar skijoringu. Tajā vidē esmu jau no bērnības, jo mans tēvs arī ir aizrāvies ar motocikliem un motokrosiem. Tagad man ir sniegta iespēja pilnveidot sevi, lai nākotnē varētu kļūt par treneri un mehāniķi. Kad tehnikuma skolotāji mani mudināja piedalīties “LMT Autosporta Akadēmijas kartingu kausā”, es to īsti nevēlējos, jo nekad nebiju iepriekš darījis lietas, kas saistītas ar automašīnām. Bet tagad manas domas ir citādas. Protams, auto un motociklu lietas atšķiras kaut vai braukšanas ziņā, tāpēc joprojām dažas no tām sagādā grūtības,” atklāj Mārtiņš.

Komandas menedžeris Mikus Jermacāns tāpat kā Aleksandrs Groševs jau no bērnības vairāk pievērsās tam, lai izzinātu, kā salabot automašīnas, bet tikai vēlāk izjutis vēlmi braukt.

“LMT Autosporta Akadēmija” projekts tapis, sadarbojoties ar Latvijas Automobiļu federācijas Kartingu komisiju un Valsts izglītības satura centru, un ir paredzēts tehnikumu audzēkņiem un vidusskolēniem. Tā mērķis ir veicināt un iedvesmot skolu audzēkņus motivēti aizpildīt brīvo laiku, izglītot sevi tehniskajā jaunradē, kā arī pievērsties autosportam.