Ziņas

Sabiedrība

Ceļā uz Cēsu klīnikas pārbūvi

Sākums. SIA “NAMS” valdes loceklis Māris Malahovskis (no kreisās) un SIA “Cēsu klīnika” valdes priekšsēdētāja Ingūna Liepa līguma parakstīšanas dienā.Foto: Inga Skrapce

Noslēgts līgums par Cēsu klīnikas ārstniecības korpusa pārbūves būvprojekta izstrādi. Šo darbu veiks uzņēmums SIA “NAMS”, kas uzvarēja iepirkumu konkursā.

Būvprojekts un autoruzraudzība tiks realizēti divās kārtās, no kurām pirmā tiks īstenota ERAF projekta “Infrastruktūras un medicīnas tehnoloģiju atjaunošana Cēsu klīnikā un medicīnas tehnoloģiju iegāde Vidzemes slimnīcā, kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanai Vidzemē” ietvaros.

Cēsu Klīnikas Sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Valnere informē, ka pirmajā kārtā izstrādās būvprojektu Iekšķīgo slimību nodaļas (4. un 5. stāvs) infrastruktūras attīstībai un divu liftu pārbūvei, līdz pat to nodošanai eks­plua­tācijā. Savukārt otrajā kārtā būvprojekts taps 3.stāva ambulatorajai nodaļai ar dienas stacionāru un rehabilitācijas telpām, 2. stāva ķirurģijas nodaļai, ambulatorās pediatrijas kabinetam, darbinieku ģērbtuvēm un tehniskajām telpām.

Kopējais prognozējamais projektēšanas darbu un autoruzraudzības termiņš ir 28 mēneši. Pirmo kārtu, ietverot būvprojektu un tā ekspertīzi, plānots veikt deviņos mēnešos.

Jau informējām, ka 2018. gada nogalē Cēsu klīnika un Centrālā finanšu un līgumu aģentūra parakstīja līgumu par Eiropas Savienības fonda projekta īstenošanu, ko līdzfinansē Eiropas Re­ģionālās attīstības fonds (ERAF) 85% apmērā, 9% ir valsts budžeta finansējums.