Ziņas

Sabiedrība

Ceļā uz Aglonu devušās septiņas svētceļnieku grupas

Ceļā uz Aglonu devušās septiņas svētceļnieku grupas, aģentūru LETA informēja Latvijas Romas katoļu baznīcā.

Grupas ir no Liepājas, Tukuma, Jelgavas, divas grupas no Rīgas draudzēm, kā arī no Bebrenes un Brukas. Lielākajās grupās ir apmēram 50 cilvēki, bet mazākajās – 20.

Šajā nedēļas nogalē ceļā pošas vēl vairākas grupas, kuru sākumpunkts ir Jēkabpils, Ludza, Sarkaņi, Raipole, Balvi. Savukārt velosvētceļnieki izbrauks no Saldus. Tāpat vairākas grupas ceļu uz Aglonu mēros no tuvākām pilsētām un ceļā dosies 9.-11.augustā.

Baznīcā norāda, ka šogad pirmo reizi ir iespējams klausīties tiešraides no dažādām svētceļnieku grupām. Šādu iespēju nodrošina “Radio Marija Latvija”, kura korespondents katru dienu pievienojas kādai citai grupai un klausītājiem stāsta par ceļā piedzīvoto, intervē svētceļniekus, pārraida lūgšanas, dievkalpojumus.

Svētki Aglonā sāksies jau nākamceturtdien, 11.augustā, kas ir slimniekiem veltīta diena. Centrālajā dievkalpojumā plkst.12 tiks sniegta svētība slimniekiem.

Savukārt piektdien, 12.augustā, īpaši tiek aicinātas ģimenes. Galvenā dievkalpojuma laikā plkst.12 būs iespējams atjaunot laulības solījumus, savukārt vakara dievkalpojums plkst.19 tiks veltīts saderinātajiem.

Sestdien, 13.augustā, Aglonā ieradīsies lielākā daļa svētceļnieku grupu, kas pulcēsies uz vakara dievkalpojumu, bet naktī kopīgi lūgsies, slavēs Dievu un stāstīs par ceļā piedzīvoto.

Svētdien, 14.augustā, tiks svinēti Latvijas apustuļa svētā Meinarda svētki. Plkst.12 notiks dievkalpojums svētceļniekiem, kas sāksies ar katras grupas prezentāciju. Savukārt vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki sāksies jau svētdienas, 14.augusta, pēcpusdienā. Tāpat plkst.22 bazilikas sakrālajā laukumā notiks Tautas Krustaceļš, bet svētku galvenā Svētā Mise notiks pirmdien, 15.augustā, plkst.12.